بازتاب نیوز

تظاهرات مردم فراه در اعتراض به ممانعت واردات کالا از گمرک

٢٥ سنبله ١٣٩٧ خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، بعد از اعلام ممنوعیت واردات از گمرک فراه به دلیل فساد گسترده، مردم این شهر دست به تظاهرات زده و از مقامات دولتی درخواست کردند تا این گمرگ به کار خود ادامه دهد.

بنابر این گزارش، اعتراض کنندگان اعلام کردند به جای ممنوعیت کالاهای وارداتی از گمرک فراه،  بهتر است راه‌های غیرقانونی و قاچاق برای ورود کالا مسدود شود.

این شهروندان می‌گویند: ممنوعیت واردات برخی کالاها رونق اقتصادی و توسعه فراه را با کندی مواجه خواهد کرد و برخورد سلیقه‌ای با این موضوع  مورد قبول نیست.

 «عبدالقدیر عزیزی» از بازرگانان فراه در مورد آثار این ممنوعیت گفت: معدود افرادی هستند که با مقامات دولتی نیز ارتباط دارند و این افراد باعث گسترش فساد شده است و برای از بین بردن فساد بهتر است دست این افراد از دخالت در امور گمرگ کوتاه شود. 

وی تاکید کرد: اگر مقامات این دستور را لغو نکنند، تظاهرکنندگان شاهراه عمومی فراه را مسدود خواهند کرد.

همچنین «محمود نعیمی» دبیر شورای ولایتی نیز با بیان اینکه ممنوعیت ورود کالا از گمرگ فراه لطمه بزرگی به اقتصاد این ولایت وارد خواهد کرد خواستار لغو این دستور از سوی رئیس جمهور شد. 

به گزارش فارس، همزمان با مسدودیت ورود کالا با گمرک فراه، قیمت هر لیتر بنزین و گازوئیل 9 افغانی افزایش یافته است و ادامه این روند باعث افزایش بیکاری و فشار به مردم عادی می شود.

 

/انتهای پیام/ 

لینک اصلی: http://af.farsnews.com/politics/news/13970625000903

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری فارس

آخرین خبر ها:

Loading