بازتاب نیوز

حملات خارجی ستیزانه در آلمان پنج زخمی برجای گذاشت

٢٨ سنبله ١٣٩٧ دويچه وله

این حملات خارجی ستیزانه در شهرهای هازلفیلد و هالبرتشتات آلمان یک روز قبل از راه اندازی یک تظاهرات ضد مهاجرت صورت گرفت.

گروه های راستگرا و بیگانه ستیز این تظاهرات را در اعتراض به قتل یک مرد آلمانی ۲۲ ساله طرح ریزی کردند که گویا در شهر کوتن آلمان در یک درگیری مهاجران افغان مداخله کرده و سپس جان باخته است.

پولیس آلمان گفت دو مرد احتمالا آلمانی شنبه شب بر گروهی از مهاجران افغان در یک میدان ورزشی شهر هازلفیلد حمله کردند.

یافته های پولیس نشان می دهد که این مردان به گروهی چهار نفری از مهاجران افغان نزدیک شده و سخنان نژادپرستانه و نفرت انگیز زدند و بر آنان حمله کردند.

یک نوجوان ۱۷ ساله افغان براساس اطلاعات پولیس در نتیجه این حمله سطحی زخمی شده است. روزنامه "بیلد" آلمان نوشته زمانی که سرپرست این نوجوان تلاش کرد او را در جریان لت و کوب نجات دهد، مهاجمان این زن را نیز مورد حمله قرار دادند. 

این زن سرپرست پناهجوی نوجوان افغان زخمی نشده است. پولیس گفت مهاجمان سپس توانستند از محل رویداد فرار کنند.

اعتراض مخالفان راستگرایان افراطی در کمنیتس (عکس از آرشیف) در شعار نوشته شده: من از راستگرایان وطنی بیشتر از مهاجران بیگانه می ترسم.

فایل صوتی را بشنوید 03:39 پخش زنده 03:39 دقیقه به اشتراک گذاری حضور گسترده مردم در کنسرت ضد راست گرایان در آلمان

فرستادن Facebook Twitter google+ Whatsapp Tumblr Digg stumble reddit Newsvine

لینک کوتاه https://p.dw.com/p/34HFk

حضور گسترده مردم در کنسرت ضد راست گرایان در آلمان

گروهی پنج نفری آلمانی های به شدت نشه در ساعات اولیه روز یک شنبه بر گروهی سه نفری از پناهجویان سومالیایی حمله کرده و از سخنان و حرکات نژادپرستانه استفاده کردند.

این مهاجران سومالیایی در حال رفتن به رسوی اقامتگاه شان بودند که مورد حمله و تحقیر قرار گرفتند. در این حمله نیز به گفته پولیس سه سومالیایی و یکی از مهاجمان که مردی ۲۲ ساله می باشد زخمی شده اند. هر چهار نفر زخمی به شفاخانه منتقل شدند، اما پس از درمان رخصت گردیدند.

تحقیقات در مورد این دو رویداد آغاز شده است. هردو رویداد در شهرهای کوچکی در منطقه هارس آلمان و در نزدیکی شهر بزرگتر کوتن اتفاق افتاده است که در اوایل ماه سپتمبر در آنجا یک مرد ۲۲ ساله آلمانی در درگیری خیابانی جان باخت.

ترس مردم از حملات خارجی ستیزانه در آلمان بیشتر شده است. رسانه های آلمان روز شنبه از بازداشت شش تن در پیوند با حمله بر یک ایرانی خبر داند. این حمله نیز پس از تظاهرات ضد مهاجرت در شهر کمنیتس رخ داد، جایی که از چندین هفته این سو به خاطر کشته شدن یک آلمانی ۳۵ ساله به صحنه تظاهرات و آشوب راستگرایان و مخالفان شان تبدیل شده است.

Rsh/Si (dpa)

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/%D8%AD%D9%85%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%B2%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D9%86%D8%AC-%D8%B2%D8%AE%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%AC%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B4%D8%AA/a-45509253?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading