بازتاب نیوز

درۀ میدان؛ کمرگاه خطر برای مسافران و بیشۀ امن برای طالبان

٥ ميزان ١٣٩٧ سلام وطندار

علی‌پور مشهور به «قومندان شمشیر» فرمانده «جبهۀ مقاومت» در ولسوالی بهسود ولایت میدان‌وردک، صبح امروز طی تماسی تلفنی به سلام‌وطندار از بسته‌کردن شاهراه کابل – بامیان خبر داد.

آقای علی‌پور دلیل این اقدامش را افزایش ناامنی و کشته‌شدن افراد ملکی از سوی گروه طالبان در مسیر میدان‌وردک – بامیان می‌خواند. وی به طالبان هشدار می‌دهد که در صورت دوام ناامنی، از هر ابزاری برای تأمین امنیت مسافران این مسیر استفاده خواهد کرد.

همزمان با این، شمار زیادی از راننده‌ها از بسته‌بودن شاهراه بامیان – کابل از مسیر درۀ غوربند نیز ابراز نگرانی می‌کنند و می‌گویند، صبح امروز در منطقۀ چهارده ولسوالی سیاگرد ولایت پروان، 400 موتر توقف داده شده است.

مسئولان محلی ولسوالی سیاگرد با تأیید این خبر، می‌گویند که چندی پیش یک باشندۀ محل به دلیل خصومت‌های شخصی کشته شده بود و امروز باشندگان چهارده دست به تظاهرات زده‌اند.

شاهراه کابل – بامیان که ولایت‌های مرکزی کشور را از دو مسیر جداگانۀ درۀ میدان و درۀ غوربند به پایتخت وصل می‌کند، به دلیل فعالیت آشکار طالبان در این شاهراه، ناامنی مستمر و وقوع رویدادهای ناگوار قتل و گروگانگیری، پیوسته برای مسافران شاهراه مذکور نگرانی و مشکل خلق می‌کند.

گذشته از این، درۀ میدان همزمان منزلت مسیری را دارد که برای مسافران کمرگاه خطر است و برای طالبان بیشۀ امنی برای خطرآفرینی.

لینک اصلی: http://salamwatandar.com/article.aspx?a=42454&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+SalamWatandarFarsiRssFeed+%28SW+New+Farsi+Rss+%29

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading