بازتاب نیوز

غنی: برای برگرداندن امنیت به غزنی باید عملیات گسترده‌یی نظامی انجام شود

٥ ميزان ١٣٩٧ سلام وطندار

رئیس جمهور غنی جنگ غزنی را توطئۀ منطقه‌یی و جهانی خوانده، می‌افزاید، که در پشت این جنگ اهداف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی وجود داشت و هدف آن ایجاد اختلاف در میان شهروندان بود. او به مقام‌های امنیتی هدایت داد تا برای برگرداندن آرامش به غزنی عملیات وسیع نظامی را روی دست گیرند.

رئیس جمهور در سخنرانی خود، مردم غزنی را به اتحاد تشویق می‌کند و می‌گوید، اتفاق و اتحاد در آوردن امنیت و ثبات نقش اساسی دارد.

محمداشرف غنی از کندی کار کمربند امنیتی شهر غزنی ابراز نارضایتی می‌کند و به والی و معین ارشد امنیتی وزارت داخله دستور داد تا از پیشرفت کار کمربند دفاعی و وضعیت امنیتی به او گزارش دهند.

او در بخش دیگر از سخنان خود بر برگزاری انتخابات شفاف تاکید می‌کند و می‌افزاید که مردم غزنی مشکل پیش آمده را با معاون دوم ریاست جمهور و معاون دوم ریاست اجرائیه در میان بگذارند تا برای شکستاندن این بست راه حل پیدا شود.

رئیس جمهور از اختصاص 100میلیون افغانی برای ولایت غزنی خبر می‌دهد و از وزیران زراعت، صحت عامه، معارف و آب و برق می‌خواهد تا به مشکلات مردم غزنی رسیدگی کنند.

وحیدالله کلیم‌زی والی غزنی در این مراسم از منظوری سه حوزۀ دیگر امنیتی در غزنی خبر می‌دهد و می‌افزاید که نیروهای امنیتی آمادۀ تأمین امنیت غزنی‌اند.

در همین حال باشندگان شهر غزنی از ترافیک سنگین شهر و برخورد بد نیروهای امنیتی شکایت دارند و می‌گویند که بسته‌بودن راه‌ها میلیون‌ها افغانی به آن‌ها خسارت وارد کرده است.

قابل یاد آوری‌ست که این دومین سفر رئیس جمهور به غزنی از زمان جنگ در این شهر است. رئیس جمهور غنی را در سفر امروز، بانوی اول و برخی از اعضای کابینه همراهی می‌کردند.

لینک اصلی: http://salamwatandar.com/article.aspx?a=42469&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+SalamWatandarFarsiRssFeed+%28SW+New+Farsi+Rss+%29

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading