بازتاب نیوز

بدخشان؛ میزبان نخستین جشنوارۀ گردش‌گری

٦ ميزان ١٣٩٧ سلام وطندار

برای نخستین بار، جنشوارۀ گردش‌گری به مناسبت روز جهانی گردش‌گری از سوی وزارت اطلاعات و فرهنگ با برگزاری نمایش‌گاه صنایع دستی، آثار فرهنگی، فرآورده‌های کشاورزی، اجرای موسیقی و بازی‌های محلی در شهر فیض‌آباد، مرکز بدخشان برگزار شد.

صدیقی لعل‌زاد، مسئول ادارۀ گردش‌گری ریاست اطلاعات و فرهنگ بدخشان در حاشیۀ این جشنواره به سلام‌وطندار می‌گوید، بدخشان با داشتن بیش‌ترین جاذبه‌های گردش‌گری از ظرفیت کافی برای تقویت صعنت گردش‌گری برخوردار است.

به گفتۀ لعل‌زاد، از یک‌سال به این‌طرف آمار گردش‌گران خارجی به این ولایت افزایش یافته و آنان در تلاش‌اند که با راه‌اندازی این‌گونه جشن‌واره‌ها توجه جهان‌گردان خارجی را به این ولایت جلب کنند.

صنعت‌گران و پیشه‌وران بدخشان می‌گویند، راه‌اندازی این نمایشگاه افزون بر این‌که در جهت معرفی داشته‌های صنعتی، هنری و فرهنگی آنان سودمند بوده و در زمینۀ جلب گردشگران و معرفی جاذبه‌های هنری و گردش‌گری این ولایت نیز از اهمیت ویژه‌یی برخوردار است.

با آن که نبود امنیت، نبود راه‌های مواصلاتی و نبود مکان‌های مصون برای گردش‌گران از دشواری‌های عمده فراراه صنعت گردش‌گری در این ولایت است؛ اما مقام‌های وزارت اطلاعات و فرهنگ از اجرای برنامه‌های تازه، به هدف توسعۀ صنعت گردش‌گری سخن می‌زنند.

مژگان مصطفوی، معین وزارت اطلاعات و فرهنگ می‌گوید، این وزارت در نظر دارد تا افزون بر ایجاد دیپارتمنت گردش‌گری و هوتل‌داری در دانشگاه بدخشان، یک مرکز آموزشی و فرهنگی، موزیم، آرشیف و کتاب‌خانه را به هدف تقویت صنعت گردش‌گری در این ولایت ایجاد کند.

بدخشان ولایتی با داشتن بیشترین منطقه‌های توریستی و جاذبه‌های گردش‌گری از ظرفیت‌های خوبی برای تقویت صنعت گردش‌گری برخوردار است؛ اما افزایش ناامنی‌ها سبب شده تا جهان‌گردان کمتر به این ولایت سفر کنند.

شماری از جهان‌گردان خارجی به علت افزایش ناامنی‌ها، نبود راه‌های مواصلاتی و هوتل‌های معیاری و میدان‌ هوایی از طریق تاجیکستان به مناطق توریستی بدخشان می‌روند.

لینک اصلی: http://salamwatandar.com/article.aspx?a=42470&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+SalamWatandarFarsiRssFeed+%28SW+New+Farsi+Rss+%29

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading