بازتاب نیوز

قتل مرموز یک کارمند برشنا

١٦ ميزان ١٣٩٧ مرکز خبرنگاری تحقیقی پیک

قتل مرموز یک کارمند برشنا

کابل – ۱۶ میزان ۱۳۹۷هـ‌خ

گزارش‌گر: مجتبا بیگزاد

یک کارمند شرکت برشنا در منطقه‌ی دشت برچی غرب شهرکابل، شب گذشته ازسوی مردان مسلح ناشناس کشته شد.

یک منبع از گواهان عینی به خبرنگار پیک گفت که این کارمند شرکت برشنا، روز گذشته به‌منظور قطع لین برق خانه‌ی مریم سادات عضو شورای ولایتی کابل که بدهکار صرفیه برق است، رفته بود و درهنگام قطع لین، محافظان خانم سادات اورا لت وکوب نموده و نیز تهدید به مرگ نمودند.

مریم سادات عضو پیشین شورای ولایتی کابل و نامزد انتخابات پارلمانی سال روان، بدهکاری صرفیه برق خودرا می‌پذیرد؛ اما هرگونه برچسب و ادعای لت و کوب کارمند برشنا توسط محافظان‌اش را به‌شدت رد می‌کند.

درهمین‌حال، وحیدالله توحیدی سخن‌گوی شرکت برشنا، کشته شدنِ کارمند این شرکت را شب گذشته در مربوطات حوزه سیزدهم پولیس، تأیید نموده گفت:

” دیشب کسی برای این کارمند برشنا زنگ زده بود که برق خانه شان از برج قطع شده است؛ اما وقتی الله‌داد از خانه برون می‌شود، توسط افراد ناشناس به‌قتل می‌رسد “.

سخن‌گوی شرکت برشنا، هرچند نامی از محافظان مریم سادات نمی‌بَرد، اما می‌گوید که این کارمند ساعت دوی روز گذشته برای قطع لین برق چند خانه‌ی بدهکار رفته بود که درهمین هنگام مورد لت‌وکوب افراد مسلح قرار گرفته است.

به‌گفته آقای توحیدی، این که قضیه قتل کارمند برشنا با لت‌وکوب شدن‌اش توسط افراد مسلح ارتباط دارد یا نه، موضوع جنایی‌است و نهادهای کشفی و پولیس باید دراین باره پاسخ بدهند.

اما بشیراحمد آمر حوزه سیزدهم امنیتی پولیس شهرکابل می‌گوید که قضیه زیر تحقیق و بررسی قرار دارد و هنوز پیش‌از وقت است که درباره‌ی عاملانِ این قضیه جزئیات ارائه شود.

به‌گفته‌ی آمر حوزه سیزدهم، تنها سرنخی که ازین قضیه به‌دست آمده، این‌است که لحظاتی پیش‌از کشته شدن الله‌داد، فرد ناشناسی از یک شماره موبایل به او زنگ زده و از او خواسته که برای رفع مشکل برق به خانه‌ی شان برود و همین‌که از خانه بیرون می‌شود، با ضرب سه گلوله‌ی کلاشینکوف به قتل می‌رسد.

Post Views:

7

لینک اصلی: https://paykreports.com/%D9%82%D8%AA%D9%84-%D9%85%D8%B1%D9%85%D9%88%D8%B2-%DB%8C%DA%A9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%85%D9%86%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از مرکز خبرنگاری تحقیقی پیک

آخرین خبر ها:

Loading