بازتاب نیوز

نخستین فهرست نامزدهای دریافت توپ طلای ۲۰۱۸ اعلام شد

١٧ ميزان ١٣٩٧ روزنامه هشت صبح

مترجم: میلاد فروَش

مجله‌ی فرنسوی فرنس فوتبال، نامزدهای دریافت توپ طلای سال ۲۰۱۸ را اعلام کرد.

سرخیو اگوئرو

این لیست ابتدایی سرخیو آگوئرو مهاجم آرژانتینی منچستر سیتی را به عنوان نخستین نفر معرفی شده است.

گرت بیل

دومین نفر گرت بیل است. مهاجم رئال مادرید پس از خروج کریستیانو رونالد از این تیم، شانس بیشتری برای نشان دادن خود در سنتیاگو پیدا کرده است.

 بیل هرچند فصل چندان درخشانی نداشت اما در اواخر فصل و به ویژه در فینل لیگ قهرمانان اروپا با گلی که وارد دروازه‌ی لیورپول کرد، پایانی بیادماندنی در فصل ۲۰۱۷-۱۸ برای خود رقم زد.

کریم بنزما

نفر سوم این لیست هم از رئال مادرید است. کریم بنزما مهاجم رئال که حتا در جام‌جهانی هم حضور نداشت، نامش در لیست مرد سال فرنس فوتبال آمده است.

 مهاجم ۳۱ ساله در فصل گذشته موفق شد تحت نظر زین‌الدین زیدان به سومین قهرمانی پیاپی در لیگ قهرمانان اروپا دست یابد.

ادیسون کوانی

نفر چهارم در این لیست از کشور اروگوئه است. ادیسون کوانی فصل خوبی را با پریسن ژرمن پشت سر گذاشت. در جام‌جهانی نسبتاً خوش درخشید.

بار دیگر در لیست برترین‌های فرنس فوتبال است.

مهاجم پریسن ژرمن سال گذشته در جایگاه ۱۱ از لیست بهترین فوتبالیست‌های سال فرنس فوتبال قرار گرفت.

تِبو کورتوآ

پنجمین تن از این لیست تبو کورتوآ دروازه‌بان جدید رئال‌مادرید است. کورتوآ که در جام‌جهانی یکی از ارکان موفقیت بلجیم به شمار می‌آمد. پس از پایان فصل وارد چالش جدیدی شد و از چلسی جدا شد.

کورتوآ موفق شد عنوان بهترین گلر جام‌جهانی را هم به خود اختصاص دهد.

کرستیانو رونالدو

ششمین نفرکرستیانو رونالدو است که فصلی فو‌ق‌العاده را با کهکشانی‌های مادرید پشت سر گذاشت، او توانست برای سومین سال پیاپی فاتح لیگ قهرمانان اروپا باشد.

رونالدو بعد از جام‌جهانی کم فروغی که داشت، سنتیاگو برنابئو را ترک کرد. رونالدو هم‌چنان یکی از بخت‌های جدی دریافت دوباره‌ی توپ طلای فرنس فوتبال است.

کوِن دی بروین

 هفتمین نفر کوِن دی بروین از لیست بهترین بازیکنان فرنس فوتبال در سال ۲۰۱۸ است. لیستی که البته بر اساس حروف الفبا است. جوان بلجیمی فصل فوق‌العاده‌ای را پشت سر گذاشت و چه در عرصه‌ی باشگاهی‌ و چه در جایگاه ملی خوش درخشید.

 دی بروین همراه منچستر سیتی قهرمان لیگ برتر شد و در جام‌جهانی هم موفق شد تیم کشورش را به جایگاه سوم این تورنمنت بنشاند. دی بروین در فهرست سال گذشته فرنس فوتبال در جایگاه چهاردهم قرار گرفته بود.

روبرتو فِرمینو

نفر هشتم در این لیست روبرتو فرمینوی برازیلی است. روبرتو موفق شد با لیورپول فصل موفقی را پشت سر بگذارد.

 فیرمینو با همراهی محمد صلاح و سدیو مانه، خط حمله آتشین لیورپول در فصل اخیر را تشکیل دادند. آنان توانستند سرخ پوشان را به فینل لیگ قهرمانان اروپا ببرند.

دیگو گودِن

دهمین نفر از این لیست دیگو گودن مدافع اروگوئه‌ای است. دفاع خوب اتلتیکو مادرید نقش پررنگی در رسیدن اروگوئه به یک چهارم نهایی جام‌جهانی بازی کرد.

گودن نیز نقش پررنگی در استحکام خط دفاعی اتلتیکو در فصل اخیر داشت و نقشی بی بدیل در قهرمانی مردان دیگو سیمئونه در لیگ اروپا به عهده داشت.

انتوان گریزمن

نفر دهم از لیست بازیکنان برتر سال از دیدگاه فرنس فوتبال آنتوان گریزمن مهاجم تیم ملی فرانسه است. گریزمن همراه دیگو گودن فصل موفقی را در اتلتیکو مادرید سپری کردند و او در پایان توانست به مقام قهرمانی لیگ اروپا دست یابد.

 این مهاجم فرانسوی اما در جام‌جهانی نیز خوش درخشید و موفق شد با تیم ملی کشورش قهرمان جهان شود.

ادن هازرد

یازدهمین نفر از این لیست یک ستاره بلجیمی است. ادن هازرد هرچند با چلسی فصل چندان درخشانی نداشت اما در جام‌جهانی به همراه تیم ملی کشورش شگفتی آفرید.  هازرد فصل جدید در چلسی را درخشان آغاز کرد.

ایسکو

ایسکو بازیکن رئال مادرید است که در لیست فرنس فوتبال حضور دارد.

هافبک باهوش تیم ملی هسپانیا یکی از ستاره‌گان زین‌الدین در هتتریک کسب عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا بود.

 ایسکو در جام‌جهانی توفیق چندانی نداشت و خیلی زود به همراه دیگر بازیکنان تیم ملی هسپانیا، با شکست در مقابل روسیه‌ی میزبان، این کشور را ترک گفت.

هری کِن

هری کن آقای گل جام‌جهانی سیزدهمین نفر در لیست سالانه فرنس فوتبال است. مهاجم انگلیسی تتنهام با تیم ملی کشورش موفق شد پس از ۲۸ سال به جمع ۴ تیم برتر جام‌جهانی راه یابد.

 او به همراه تتنهام به توفیق چندانی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان اروپا دست نیافت.

انگُلو کانته

انگلو کانته هافبک خوش اخلاق تیم ملی فرانسه، چهاردهمین نفر از این لیست است.

مرد فرانسوی که این روزها یکی از ارکان خط میانی تیم مئوریتسیو ساری است، عملکرد درخشانی در جام‌جهانی روسیه از خود به جای گذاشت.

هوگو لوریس

هوگو لوریس، پانزدهمین نفر در لیست فرنس فوتبال است.

لوریس در بازی‌های جام‌جهانی روسیه به جز یک اشتباه فاحش در دیدار نهایی که برای تیمش بسیار گران تمام شده بود، عملکرد فوق العاده‌ای از خود به نمایش گذاشت.

کپیتان تیم ملی فرانسه اگر اشتباه یاد شده را مرتکب نمی‌شد به اذعان کارشناسان شانس نخست برای کسب عنوان بهترین دروازه‌بان جام بیست‌ویکم بود.

مریو مانژوکیچ

مریو مانژوکیچ، مهاجم تیم ملی کرواشیا شانزدهمین نفر از این لیست است.‌

مریو با گل‌زنی های مکرر خود تحسین علاقمندان به فوتبال در رقابت‌های جام‌جهانی را به خود جلب کرد. کرواشیا با گل تعیین کننده مانژوکیچ در دقیقه ۱۹ از وقت اضافه موفق شد انگلستان را در نیمه نهایی شکست دهد و برای نخستین بار پا به فینل جام‌جهانی بگذارد.

مانژوکیچ پس از رقابت‌های جام‌جهانی از رقابت‌های ملی خداحافظی کرد و به درخشش در تیم یووِنتوس ادامه داد.

سدیو مانه

سدیو مانه هفدهمین نفر از این لیست است. هافبک سنگالی سرخ‌ها در فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر در هشت مسابقه چهار گل به ثمر رساند.

 

مارسلو

مارسلو، نفر هجدهم است. او مدافع چپ رئال مادرید و تیم ملی برازیل است.

قابل یاد آوری است که این فهرست بر اساس حروف الفبا منتشر شده است.  مارسلو، فوتبال چشم نوازش همواره علاقمندان برازیل و سفید پوشان رئال را به وجد می‌آورد. سال گذشته یک قهرمانی دیگر در چمپیونز لیگ را همراه کهکشانی‌ها در کلکسیون افتخاراتش به ثبت رساند.

رونالدو پیش از پیوستن به یوونتوس به مسوولان این باشگاه توصیه کرده بود که هر طور شده این مدافع بی‌نظیر برازیلی را به خدمت بگیرند.

کِلیان امباپه

نزدهمین نفر از این لیست کسی نیست جز کلیان امباپه که به اذعان بسیاری از علاقمندان و کارشناسان فوتبال، ستاره‌ی این روزهای جهان فوتبال است. او در جام‌جهانی خوش درخشید و در نزده سالگی قهرمانی جهان را تجربه کرد و شهرتش از مرزهای اروپا هم فراتر رفت.

 مهاجم تیم ملی فرانسه هم‌اکنون به درخشش در باشگاه پریسن ژرمن ادامه می‌دهد. جالب ترین عملکرد او یک‌شنبه شب در دیدار تیمش مقابل لیون رقم خورد.

امباپه در این دیدار موفق شد طی سیزده دقیقه چهار بار دروازه تیم مقابل را باز کند.

لیونل مسی

حتا تصور این‌که مسی، مهاجم افسانه‌ای بارسلونا در این فهرست قرار نداشته باشد هم غیرممکن به نظر می‌رسد.

نام او ستون بیستم فهرست فرنس فوتبال را اشغال کرده است.

لیونل مسی به رغم ناکامی در جام‌جهانی که از عملکرد ضعیف تیم ملی آرجانتین در این دور از رقابت‌ها ناشی می‌شد در لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا همواره بهترین بازیکن آبی و اناری بوده و بارها با حرکات معجزه‌گونه‌ی خود، تیمش را از شکست نجات داده است.

این مهاجم آرجانتینی‌، فصل گذشته بیش از چهل گل برای بارسلونا به ثمر رساند.

لوکا مودریچ

لوکا مودریچ، هافبک پرفروغ رئال مادرید و تیم ملی کرواشیا در جایگاه شماره بیست و یکم نامزدهای دریافت توپ طلا قرار دارد.

 او در سال گذشته بهترین عملکرد دوران فوتبالی خود را به نمایش گذاشت. و در تیم باشگاهی و تیم ملی کشورش طراح اصلی حملات بود و هرگاه پا به توپ می‌شد موقعیتی خطرناک مقابل دروازه‌ی حریف ایجاد می‌کرد.

مودریچ که به شایستگی عناوین بهترین بازیکن سال اروپا و فیفا را از آن خود کرده از کسانِ اصلی برای دریافت جایزه‌ی توپ طلا به شمار می‌رود.

نیمار

نیمار، تشنه‌ترین بازیکن حال حاضر دنیا برای کسب عناوین بین‌المللی، نفر بیست و دوم این لیست است. نیمار مهاجم برازیلی که پس از مصدومیت پا به رقابت‌های جام‌جهانی گذاشته بود بیش از هرچیز در مسایل حاشیه‌ای خبرساز شد.

 مهاجم برازیلی پریسن ژرمن در رقابت‌های فصل جدید نشان داده که حاشیه‌ها را کنار گذاشته و با انگیزه‌ای مضاعف در پی بازیافت کیفیت بی‌نظیر فوتبال خود است. به نظر می‌رسد نیمار واقعی را باید در رقابت‌های این فصل لیگ فرانسه و چمپیونز لیگ، دید.

ین اوبلاک

ین اوبلاک، دروازه‌بان اسلووانیایی اتلتیکو مادرید به جهت عملکرد درخشان برای دریافت جایزه توپ طلا نامزده شده و در رده بیست و سوم از لیست فرنس فوتبال جای گرفته است.

پل پوگبا

 بیست و چهارمین نفر پل پوگبا است. هافبک فرانسوی تیم منچستر یونایتد اگر از مسایل حاشیه‌ای ببرد، یکی از بهترین‌های حال حاضر در دنیاست.

 او در روسیه همانی بود که همه علاقمندان فوتبال او را می‌شناختند، حال آن‌که عملکرد حال حاضر او در لیگ برتر جزیره موفقیت چندانی ندارد.

ایوان راکتیچ

 جایگاه بیست و پنجم از لیست فرنس فوتبال به ایوان راکتیچ اختصاص داده شده است.

هافبک موفق بارسلونا گر چه در این تیم درخشش سال‌های گذشته را نداشت اما با تیم ملی کشورش موفق ظاهر شد و برای نخستین بار دیدار نهایی جام‌جهانی و نایب قهرمانی جهان را تجربه کرد.

محمد صلاح

محمد صلاح با قرار گرفتن در رده بیست و ششم از این لیست به شایستگی در جمع بهترین بازیکنان حال حاضر اروپا و جهان جای، گرفته است.

 صلاح، گرچه در جام‌جهانی آن‌طور که انتظار می‌رفت ظاهر نشد اما با سرخ‌های لیورپول به خوبی خود را برای فصل گذشته در طول ۵۲ مسابقه که با پیراهن لیورپول به میدان رفت چهل و چهار گل به ثمر رساند تا عنوان آقای گل و کفش طلای بهترین گل‌زن لیگ برتر را از آن خود کند. عنوان بهترین بازیکن لیگ برتر که فصل گذشته از سوی اتحادیه فوتبال انگلستان به محمد صلاح داده شد نیز یکی دیگر از افتخارات این بازیکن مصری است.

سرخیو راموس

سرخیو راموس، قهرمان اروپا به همراه رئال مادرید نامزد ردیف بیست و هفتم فرنس فوتبال برای دریافت توپ طلا است.

 او یکی از بهترین مدافعان حال حاضر دنیاست که پیراهن شماره ۴ فرناندوهیه‌رو را، در جمع کهکشانی‌ها به تن دارد.

راموس سال گذشته در جمع بهترین‌های توپ طلا در رده‌ی ششم را از آن خود کرده بود. خطای بحث برانگیز او بر روی محمد صلاح در فینل لیگ قهرمانان سال گذشته مقابل لیورپول از جمله نکات منفی است که او در ذهن هواداران فوتبال گذاشته است.

لوئیس سوارز

لوئیس سوارز که فصل نسبتاً موفقی را در بارسلونا پشت سر گذاشت در جایگاه بیست و هشتم از لیست ارائه شده توسط فرنس فوتبال قرار دارد.

او که در روسیه نیز پایش به گل‌زنی باز شد فصل قبل با آبی-اناری‌ها، دل‌ری و سوپر کپ هسپانیا را فتح کرد.

 سوارز، مهاجمی که از توان فزیکی و تکنیک قابل توجهی برخوردار است با ۳۰ گلی که برای باشگاهش به ثمر رساند نشان داد که هیچ‌گاه حاضر نیست موتور گل‌زنی خود را خاموش کند.

رفائل وارارن

رفائل وارارن، مدافع جوان فرانسوی آخرین نفر از این فهرست الفبایی است.

او در بیست‌و‌پنج سالگی، طعم قهرمانی جهان را با تیم ملی کشورش چشید و با رئال برای چهارمین بار، در جایگاه نخست فوتبال اروپا قرار گرفت.

او همراه راموس یکی از مستحکم‌ترین خطوط دفاع میانی را تشکیل داده اند.

شصت‌و‌سومین مراسم اهدای جایزه‌ی توپ طلا، معتبرترین جایزه انفرادی برای بازیکنان فوتبال روز دوشنبه، سوم دسامبر سال جاری در پاریس برگزار خواهد شد.

قابل یادآوری است که کریستیانو رونالدو در سال گذشته برنده‌ی این جایزه بوده است.

لینک اصلی: https://8am.af/the-first-list-of-candidates-for-the-2018-balloon-was-announced/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading