بازتاب نیوز

سران حکومت حمله به ستاد انتخاباتی یک نامزد ولسی جرگه در هلمند را تقبیح کردند

١٨ ميزان ١٣٩٧ کلید گروپ

سران حکومت وحدت ملی با نشر اعلامیه‎های جداگانه حمله انتحاری روز گذشته در هلمند به ستاد انتخاباتی صالح‎محمد اچکزی، نامزد انتخابات ولسی جرگه را تقبیح کردند.

محمداشرف غنی، رییس جمهور، ضمن محکوم کردن این حمله به نیروهای دفاعی و امنیتی دستور داده است در راستای تأمین امنیت مبارزات انتخاباتی نامزدان توجه بیشتری به خرج دهند و یک فضای امن را به منظور انجام این مبارزات فراهم کنند.

عبدالله عبدالله، رییس اجرائیه حکومت وحدت ملی، نیز حمله روز سه‎شنبه به ستاد انتخاباتی صالح‎محمد اچکزی را تقبیح کرده است.

عبدالله این حمله را حمله به آزادی و اراده مردم و یک جنایت غیر قابل بخشش توصیف کرده است.

در حمله انتحاری که حوالی ساعت سه بعدازظهر روز گذشته به دفتر انتخاباتی صالح‎محمد اچکزی در شهر لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند، صورت گرفت، به شمول اچکزی هشت نفر کشته شدند و ده نفر دیگر زخم برداشتند.

این دومین حمله مرگبار به ستادهای انتخاباتی نامزدان ولسی جرگه در هلمند است که در پی آن چندین نفر کشته و زخمی شده‎اند.

در پی اولین حمله به ستاد انتخاباتی یک نامزد دیگر ولسی جرگه در هلمند که چهار روز پیش اتفاق افتاد، چهار نفر کشته و زخمی شدند.

تا هنوز مسوولیت این حملات را هیچ یک از گروه‎های مخالف مسلح دولت به عهده نگرفته است.

اما به تازگی گروه طالبان اعلام کرده است که از برگزاری انتخابات ولسی جرگه در کشور جلوگیری خواهد و به تمام افرادش دستور داده است تا افراد دخیل در این پروسه را هدف قرار دهند.

The post سران حکومت حمله به ستاد انتخاباتی یک نامزد ولسی جرگه در هلمند را تقبیح کردند appeared first on ویب سایت خبری کلید گروپ.

لینک اصلی: http://tkg.af/%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AD%DA%A9%D9%88%D9%85%D8%AA-%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از کلید گروپ

آخرین خبر ها:

Loading