بازتاب نیوز

کندی در روند رسیدگی به قضایای جرمی به دلیل نبود مراکز طب عدلی در حوزه غرب

١٨ ميزان ١٣٩٧ کلید گروپ

طبق یک گزارش تحقیقی کلیدگروپ در حوزه غرب کشور، نبود مراکز طب عدلی در این حوزه باعث شده است تا روند رسیدگی به ۵۲۹ قضیه جرمی در حوزه غرب با مشکل مواجه شود.

طب عدلی یک عنصر مهم در بررسی جرایم و روشن شدن حقایق قتل‎های مرموز، خشونت‎های فزیکی و جنسی و برخی مسایل دیگر عنوان می‎شود.

در این گزارش رؤسای ادارات عدلی و قضایی ولایت‎های فراه، غور و بادغیس گفته‎اند که قضایای جرمی که نیازمند به تحقیق و بررسی طب عدلی است، از طریق کمیسیون‎های عدلی توسط داکتران غیرمتخصص به گونه سطحی بررسی می‎شود.

در ولایت هرات با اینکه مرکز طب عدلی وجود دارد اما در این ولایت هم کمبود نیروی متخصص و نبود امکانات پیشرفته سبب شده است تا دوسیه‎های مربوط به برخی از قضایا بدون تشخیص طب عدلی بسته شود.

ماری میهن‎یار، آمر سارنوالی مبارزه با خشونت علیه زنان در هرات، از طولانی شدن روند بررسی قضایای جرمی و عدم بررسی دقیق برخی از علایم جرمی از سوی مرکز طب عدلی انتقاد می‎کند و می‎گوید که روند بررسی این دوسیه‎ها به دلیل کندی کار در طب عدلی بیشتر از دو ماه طول کشیده است.

همچنان مسوولان طب عدلی ولایت هرات می‎پذیرند که اظهارات شان در راستای تشخیص قضایا، معیاری نیست.

آن‎ها می‎گویند که به دلیل نبود امکانات و نیروی متخصص، مراکز طب عدلی در ولایت‎های حوزه غرب، به جز هرات، ایجاد نشده است.

The post کندی در روند رسیدگی به قضایای جرمی به دلیل نبود مراکز طب عدلی در حوزه غرب appeared first on ویب سایت خبری کلید گروپ.

لینک اصلی: http://tkg.af/%DA%A9%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF-%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%82%D8%B6%D8%A7%DB%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%B1%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D9%84/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از کلید گروپ

آخرین خبر ها:

Loading