بازتاب نیوز

کمیسیون انتخابات: بیش از ۶۰ هزار ناظر کارت نظارت دریافت کرده‌اند

١٨ ميزان ١٣٩٧ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرد که انتقال دستگاه‌های بایومتریک و فهرست رای دهندگان به ولایات تا روز جمعه این هفته پایان می‌یابد.

حفیظ الله هاشیمی، سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات، به روز چهارشنبه، هجده‌هم میزان، در یک نشست خبری در کابل گفت که دستگاه‌های بایومتریک به شمول فهرست رای دهندگان به ولایات فراه، بادغیس، هرات، زابل، قندهار، نیمروز و هلمند فرستاده شده و همزمان به ولسوالی‌های این ولایت نیز انتقال داده شده است.

آقای هاشمی گفت:« دستگاه‌های بایومتریک و فهرست رای دهندگان امروز به ولایات بدخشان، بغلان، کندز، بامیان، غور، دایکندی و پکتیکا فرستاده می‌شود و تا روز جمعه این روند به طور کلی تمام شده و به تمامی ولایات کشور دستگاه‌ها فرستاده خواهد شد.»

صدور ۶۰هزار کارت برای ناظران

سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات در ادامه گفت که در مجموع کمیسیون انتخابات تاکنون برای بیش از ۶۰ هزار نفر، کارت نظارت از روند انتخابات را صادر کرده که شامل ناظران داخلی و خارجی است.

وی تصریح نمود:« ۲۱۰۰ نفر از احزاب، ۳۷ هزار نفر از نامزدان، ۳۳۰ نفر از رسانه‌ها،‌ ۱۲۱۰۰ نفر از اعضای جامعه مدنی و نهادهای ناظر انتخاباتی و ۹ هزار نفر از ناظران بین‌المللی از کمیسیون انتخابات کارت نظارت گرفته اند.»

سخنگوی کمیسیون انتخابات گفت که آخرین مهلت توزیع کارت نظارت از روند انتخابات تا روز دوشنبه هفته آینده می‌باشد و متقاضیان می‌توانند با تکمیل کردن اسنادشان تا روزهای آینده، از کمیسیون انتخابات کارت نظارت دریافت کنند.

آقای هاشمی گفت که بعد از روز دوشنبه برای هیچ کسی اعتبار نامه نظارت از روند انتخابات داده نخواهد شد.

مبارزات انتخاباتی

از سویی هم سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات در زمینه مبارزات انتخاباتی نامزدان پارلمانی نیز گفت:« این روند تا هنوز خیلی موفقانه پیش رفته اما در اندک موارد، مانند نصب عکس یک نامزد بالای عکس نامزد دیگر، بدون اجازه صاحب خانه عکس نصب کردن و پاره کردن عکس نامزد از سوی نامزد دیگر از جمله تخطی‌های دوره مبارزات انتخاباتی ثبت شده است.»

وی اظهار داشت که مبازرات انتخاباتی نامزدان روز چهارشنبه هفته آینده خاتمه می‌یابد. قرار است به تاریخ ۲۸ میزان، انتخابات مجلس نمایندگان در ۳۳ ولایت کشور برگزار شود.

لینک اصلی: https://8am.af/election-commission-more-than-60000-supervisors-have-received-surveillance-cards/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading