بازتاب نیوز

تاکید یوناما بر تامین امنیت انتخابات پارلمانی کشور

١٩ ميزان ١٣٩٧ خبرگزاری افق

یوناما یا هیئت معاونت سیاسی سازمان ملل متحد در افغانستان، بر تامین امنیت انتخابات پیش‌رو تاکید کرده و گفته که نیروهای امنیتی باید زمینه اشتراک در انتخابات را برای واجدین شرایط فراهم سازند.

یوناما امروز با نشر خبرنامه‌ی گفته با توجه به این مورد که بیشتر از یک هفته تا روز برگزاری انتخابات باقی مانده «با وجود چالش‌های امنیتی، پیشرفت‌های توسط نیروهای امنیتی برای فراهم نمودن زمینه اشتراک شهروندان در انتخابات، صورت گرفته است.»

تدامیچی یاماموتو نماینده خاص سرمنشی سازمان ملل متحد برای افغانستان گفته نیروهای امنیتی افغانستان مسئولیت کامل امنیت پروسه انتخابات را بر عهده دارند. وی تاکید کرده که افغانها نباید از حق انتخاب نمایندگان و شکل گیری آینده کشور خویش محروم یا مورد ترس قرار گیرند.

وی از حملات اخیر در کشور علیه کاندیدان، تیم‌های آنها و رای دهنده‌گان، یاد آوری کرده و گفته هر گونه خشونت یا فشار علیه رای‌دهنده گان، کاندیدان یا مسوولین انتخاباتی قابل قبول نیست.

یوناما در حالی بر تأمین امنیت انتخابات پارلمانی افغانستان تأکید کرده که طالبان پیشتر با نشر اعلامیه‌ی از جنگجویان شان خواستند تا مقام‌های افغان را که در برگزاری انتخابات کمک می‌کنند، هدف قرار دهند.

از سوی‌هم نهادهای امنیتی کشور بارها اعلام کرده که امنیت انتخابات پیش‌رو تامین می‌کنند.

لینک اصلی: http://www.ufuqnews.com/archives/94822

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading