بازتاب نیوز

اولین کشتارگاه معیاری در کابل به‌ بهره‌برداری رسید

١٩ ميزان ١٣٩٧ خبرگزاری افق

مسوولان در وزارت زراعت و آبیاری می‌گویند که برای نخستین‌بار، یک مسلخ یا کشتارگاه معیاری در کابل، به بهره‌برداری رسیده است.

وزارت زراعت با نشر خبرنامه‌ی گفته که طرح ساخت پنج باب مسلخ معیاری و مدرن در ولایت‌های کابل، کندز، هرات و بلخ نُه سال قبل ریخته شده بود، اما به‌دلیل ضعف مدیریتی و کارشکنی‌ها در دوره‌های قبلی، کار ساخت این مسلخ‌ها هنوز تکمیل نشده بود.

خبرنامه افزوده که نُه ماه قبل کار ساخت این مسلخ‌ها از سر گرفته شده و نخستین مسلخ آن صبح امروز توسط رییس جمهور غنی در کابل افتتاح شده است.

وزارت زراعت همچنان گفته قرار است کار ساخت سه مسلخ معیاری دیگر (مسلخ هرات، مسلخ شکردره‌ی کابل و مسلخ ولایت بلخ) را تا پایان سال روان و کار مسلخ کندز را تا تابستان سال آینده تکمیل کند.

ساخت این مسلخ‌ها حدود ۳۰ میلیون دالر هزینه برداشته و از سوی بانک انکشاف آسیایی تمویل می‌شود.

ساخت مسلخ‌های جدید و معیاری، از پروژه‌های بزرگ وزارت زراعت، آبیاری و مالداری است که هرکدام آن ظرفیت ذبح و پروسس ۵۰۰ رأس بز و گوسفند و هم‌چنین ۱۰۰ رأس گاو را در یک شیفت کاری دارند.

بر اساس این خبرنامه مسلخ کابل با تکنولوژی مدرن مجهز شده و همچنان قرار است طی چند ماه آینده، دستگاه‌ها و تکنالوژی مورد نیاز دیگر مسلخ‌ها نیز نصب و جابه‌جا شود.

وزارت زارعت تاکید کرده که ساخت این مسلخ‌ها در مصون‌سازی قصابی‌ها، حفظ محیط زیست، بازیافت محصولات جانبی و زمینه‌سازی برای صادرات گوشت نقش اساسی دارد.

لینک اصلی: http://www.ufuqnews.com/archives/94831

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading