بازتاب نیوز

وزارت خارجه امریکا: سفیر عربستان در واشنگتن به کشور خود برگشته است

٢٠ ميزان ١٣٩٧ خبرگزاری افق

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که منتظر دریافت اطلاعاتی از سفیر عربستان در واشنگتن درمورد ناپدید شدن جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار عربستانی است.

 به نقل از رای الیوم، هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: همه ما نسبت به مکان حضور خاشقجی نگران هستیم. ما هیچ اطلاعاتی در مورد مکان حضور وی در حال حاضر یا آنچه که برای وی رخ داده است، نداریم. ما هنوز از واقعیت این مسئله آگاه نیستیم.

وی در کنفرانس خبری در واشنگتن گفت: ما با خالد بن سلمان، سفیر عربستان در واشنگتن تماس گرفته‌ و متوجه شده‌ایم که او در مسیر کشور خود است.

ناوئرت عنوان داشت: ما به سفیر عربستان گفتیم که منتظر اطلاعاتی از وی در هنگام بازگشتش به ایالات متحده هستیم.

پیشتر ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد که آنکارا و ریاض تصمیم گرفته‌اند کارگروه مشترکی را برای مشخص شدن سرنوشت خاشقجی تشکیل دهند که این کارگروه بنا به پیشنهاد طرف عربستانی تشکیل می‌شود

این در حالی است که به تازگی رسانه ها گزارش های را نشر کرده اند که نشان میدهد پولیس ترکیه به تصاویری دست یافته است که مهم و حیاتی است.

روزنامه‌ واشنگتن پست به‌ نقل‌ از مسئولان آمریکایی و ترکیه‌ای گزارش داد که ترکیه به مسئولان آمریکایی اعلام کرده است که فایل‌های صوتی و تصویری در اختیار دارد که کشته شدن جمال خاشقجی، روزنامه‌ نگار عربستانی در داخل کنسولگری کشورش در استانبول را ثابت می‌کند.

لینک اصلی: http://www.ufuqnews.com/archives/94848

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading