بازتاب نیوز

صلیب سرخ فعالیتش را در افغانستان از سر گرفت

٢٠ ميزان ١٣٩٧ روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد

اطلاعات روز: کمیته‌ی بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرده است که با گروه طالبان روی تضمین مصوونیت کارمندانش به توافق رسیده و فعالیتش را در افغانستان از سر می‌گیرد.

اندریا کتبریتا، سخنگوی کمیته‌ی بین‌المللی صلیب سرخ در افغانستان به بی‌بی‌سی گفته که در جریان دو ماه گذشته، در صحبت با طالبان «به یک تفاهم کلی روی حضور بشردوستانه‌شان» در افغانستان رسیده‌اند.

گروه طالبان حدود دو ماه پیش از بی‌تفاوتی این سازمان در قبال اعتصاب زندانیان این گروه در زندان پل‌چرخی کابل انتقاد کرده بود.

این گروه گفته بود که تعهد امنیتی‌اش با کمیته‌ی صلیب سرخ را لغو و امنیت کارمندان این کمیته را در افغانستان ضمانت نمی‌کند.

در همین حال، خانم کتبریتا گفته که روز گذشته طالبان با نشر اعلامیه‌ای به این کمیته ضمانت امنیتی دادند و صلیب سرخ نیز فعالیتش را در افغانستان از سر می‌گیرد.

سخنگوی صلیب سرخ گفته که طالبان اجازه داده تا این کمیته خدماتش را به نیازمندان ارائه کند.

او گفته است: «دوماه پیش آن‌ها ما را در موقعیتی قرار دادند که نتوانستیم از امنیت کارکنانمان مطمئن شویم. اما حالا می‌توانیم امنیت را تا حدودی برای کارمندان تضمین کنیم.»

به گفته‌ی او، کمیته‌ی بین‌المللی صلیب سرخ در جریان ۳۰ سال گذشته در افغانستان به قربانیان کمک کرده اما از سال ۲۰۰۳ به این‌طرف با ۹ رویداد جدی امنیتی دراین کشور مواجه شده که باعث شد فعالیت‌شان را بازنگری کنند.

نوشته صلیب سرخ فعالیتش را در افغانستان از سر گرفت اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

لینک اصلی: https://etilaatroz.com/66776/red-cross-resumed-its-work-afghanistan/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اطلاعات روز

آخرین خبر ها:

Loading