بازتاب نیوز

کمیسیون انتخابات: استفاده از بایومتریک مطابق طرزالعمل صورت خواهد گرفت

٢١ ميزان ١٣٩٧ خبرگزاری افق

مسوولان در کمیسیون انتخابات می‌گویند که تمام فرایند استفاده از سیستم انگشت‌نگاری در انتخابات مجلس نمایندگان، مطابق با طرز العمل صورت خواهد گرفت.

گلا جان عبدالبدیع صیاد، رییس این کمیسیون در دومین نشست مشترک نمایندگان جامعه جهانی و کمیسیون‌های انتخاباتی گفته است که هم اکنون طرزالعمل استفاده از سیستم انگشت‌نگاری در روند انتخابات در وب‌سایت این کمیسیون به نشر رسیده است.

او اطمینان داده است که کمیسیون مستقل انتخابات در مورد بروز مشکلات احتمالی تدابیر لازم را اتخاذ کرده است.

به گفته او، در سیستم انگشت‌نگاری، افزون بر نشان دو انگشت رای دهنده، عکس تذکره، استیکر و عکس رای‌دهنده نیز گرفته می‌شود تا از رای دادن دوباره جلوگیری شود.

رییس کمیسیون انتخابات افزود که برای آن عده از زنانی که برای گرفتن تصویر از چهره‌شان راضی نباشد، رای آنان با گرفتن نشان دو انگشت، عکس تذکره و استیکر و دیگر تجهیزات فنی مانند رنگ و نشان های نامرئی قابل اعتبار است.

در این میان، سرور دانش، معاون دوم رییس‌جمهور در این نشست بر نظارت جامعه جهانی، احزاب سیاسی، نهادهای مدنی و انتخاباتی بر فرایند انتخابات مجلس نمایندگان تاکید کرده است.

سفیران کشورهای خارجی نیز در این نشست از اقدامات حکومت افغانستان در راستای استفاده از سیستم انگشت‌نگاری برای ایجاد شفافیت در روند انتخابات مجلس نمایندگان ستایش کرده اند.

قرار است که در ۲۸ ماه میزان سال جاری انتخابات مجلس نمایندگان در کشور برگزار شود.

لینک اصلی: http://www.ufuqnews.com/archives/94866

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading