بازتاب نیوز

زلمی خلیل‌زاد با نمایندگان طالبان دیدار کرد

٢١ ميزان ١٣٩٧ هشدار - رسانه تحقیقی

زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه وزارت امور خارجه امریکا برای صلح افغانستان، روز گذشته با برخی از نمایندگان گروه طالبان دیدار و گفت‌وگو کرده است.

روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داده است که زلمی خلیل‌زاد با نمایندگان طالبان در دوحه پایتخت قطر دیدار کرده‌است. موضوع مورد بحث میان نماینده ویژه وزارت امور خارجه امریکا برای صلح افغانستان و نمایندگان طالبان، تاکنون مشخص نشده است.

زلمی خلیل‌زاد برای یافتن راه‌های برقراری صلح در افغانستان، در چهارم اکتوبر یک سفر ۱۰ روزه را به افغانستان، پاکستان، امارات متحده عربی، قطر و عربستان سعودی آغاز کرد.

زلمی خلیل‌زاد دوشنبه هفته گذشته در کابل به خبرنگاران گفته بود که از حکومت افغانستان و گروه طالبان خواسته است تا نمایندگان شان را برای آغاز مذاکرات صلح معرفی کنند.

او، هم‌چنان در دیدار با رهبران حکومت وحدت ملی گفته بود که صلح یک پروسه مقدس است و در این پروسه حکومت و مردم امریکا با حکومت و مردم افغانستان متحد می‌باشند.

زلمی خلیل‌زاد قبل از سفر به کابل، روز شنبه (۱۴ میزان) با مقام‌های پاکستانی به شمول وزیر خارجه پاکستان در اسلام آباد دیدار کرده بود، اما مشخص نشده که جزئیات بحث‌شان چه بوده است.

لینک اصلی: https://www.hushdar.com/1397/07/21/2896/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از هشدار - رسانه تحقیقی

آخرین خبر ها:

Loading