بازتاب نیوز

سفر سفیر امریکا به بامیان/ بررسی وضعیت عمومی و نیاز های اساسی هدف سفر

٢١ ميزان ١٣٩٧ خبرگزاری صنا

خبرگزاری صنا

خبرگزاری صنا - آخرین اخبار افغانستان و جهان

سفیر امریکا در سفری به ولایت بامیان با والی این ولایت دیدار و از ساحات تاریخی بودا بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ در این ملاقات، محمد طاهر زهیر والی بامیان و جان بس سفیر ایالات متحده امریکا در افغانستان، در مورد مسائل انکشافی، امنیتی و اجتماعی بامیان، بحث و تبادل نظر کردند.

جان باس، هدف سفرش در بامیان را، علاوه بر ملاقات با رهبری اداره محلی بامیان، درک و دریافت درست از وضعیت عمومی و شناسایی نیازهای اساسی از زبان مسئولان حکومتی، عنوان کرد و بر ادامه‌ی کمک و همکاری امریکا برای افغانستان و بامیان تاکید کرد.

والی بامیان، ضمن قدردانی از حمایت و همکاری‌های دولت و مردم امریکا برای افغانستان، با ارائه‌ی معلومات از اوضاع عمومی بامیان، خواهان تقویت و گسترش کمک‌های این کشور برای بامیان، در عرصه‌ها و بخش‌های مختلف انکشافی و اجتماعی شد.

آقای زهیر، با اشاره به دستاوردهای اداره محلی بامیان در طول ۱۷ سال اخیر و همچنین مشکلات و نیازهای بامیان، پیشنهادات مشخصی در جهت تغییر و بهبود وضعیت زندگی مردم ارائه کرد و اظهار امیدواری نمود تا ایالات متحده آمریکا، کشورهای کمک کننده و نهادهای همکار، با در نظرداشت موجودیت فرصت‌های امنیتی و همکاری‌های مردمی، مردم بامیان را برای بیرون رفت از چالش‌ها بیش از گذشته یاری کنند.

سفیر آمریکا، علاوه بر ملاقات و گفتگو با والی بامیان، با فعالین نهادهای جامعه‌ی مدنی، اعضای شورای ولایتی و جوانان نیز دیدار کرد.

در پایان ملاقات ها، سفیر آمریکا، همراه با رهبری اداره محلی بامیان از ساحات تاریخی بودا نیز دیدن کرد.

سفر سفیر امریکا به بامیان/ بررسی وضعیت عمومی و نیاز های اساسی هدف سفر

لینک اصلی: http://sana.af/%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C/%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%B3%D9%81%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%88%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D8%B9/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری صنا

آخرین خبر ها:

Loading