بازتاب نیوز

منطقه استراتژیک مقصودی در ولسوالی دره‌صوف پایین به طالبان واگذار شد

٢١ ميزان ١٣٩٧ هشدار - رسانه تحقیقی

مقام‌ها در ولایت سمنگان می‌گویند، منطقه مهم و استراتیژیک مقصودی در ولسوالی دره‌صوف پایین پنج‌شنبه شب، بدون درگیری به طالبان واگذار شده است.

محمد هاشم سروری معاون شورای ولایتی سمنگان به هشدار می‌گوید، شامگاه روز پنج شنبه، نیروهای امنیتی بدون دلیل از این منطقه بیرون شدند و پس از آن الماس قوماندان فرمانده نیروهای خیزش مردمی نیز با افرادش عقب نشینی کرده است.

به گفته او، طالبان روستای مقصودی را که در آن یک مرکز رای دهی از سوی کمیسیون انتخابات نیز تثبیت شده است بگونه‌ی کامل در اختیار گرفته اند.

معاون شورای ولایتی سمنگان می‌گوید، طالبان با تصرف این منطقه به مسیر رفت و آمد موترهای ذغال‌سنگ دست‌رسی پیدا کرده اند. اکنون این گروه می‌توانند با گرفتن پول از تاجران ذغال سنگ، به امکانات بیشتر دست پیدا کنند.

سال گذشته طالبان در این ولسوالی پس از آن چندین موتر را به آتش کشیدند که مالکان آن از دادن باج به این گروه سر پیچی کرده بودند. اما محمدجان دریاب فرمانده پولیس سمنگان این گفته های معاون شورای ولایتی را رد می‌کند.

آقای دریاب به هشدار می‌گوید، نیروهای کمکی از پولیس و امنیت ملی بشمول نیروهای خیزش مردمی در منطقه مقصودی حضور دارند و تا هنوز از سقوط این منطقه برایش گزارش نرسیده است.

معاون شورای ولایتی خواهان به کیفر رسیدن کسانی است که امر عقب نشینی نیروهای امنیتی را از این ساحه داده است.

گفته می‌شود نیروهای امنیتی پس از بیرون شدن از منطقه مقصودی سی کیلومتر دورتر  از آن، در روستای بیک محمد قدوق جابجا شده اند.

در دو ماه گذشته ولسوالی دره صوف شاهد حملات سنگین گروه طالبان بود که در آن دست کم بیست نیروی خیزش مردمی و پولیس محلی کشته شدند.

محراب الدین ابراهیمی

لینک اصلی: https://www.hushdar.com/1397/07/21/2898/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از هشدار - رسانه تحقیقی

آخرین خبر ها:

Loading