بازتاب نیوز

اوج کارزارهای انتخاباتی؛ محمدذکی نوری روز گذشته چه کرد؟

٢١ ميزان ١٣٩٧ خبرگزاری افق

کارزارهای انتخابات پارلمانی کشور بیشتر از هر زمان دیگر جدی‌تر شده و نامزدان انتخاباتی با برپایی گردهمایی‌های اهداف و برنامه‌های خود را برای هواداران شان، تشریح می‌کنند.

محمدذکی نوری از نامزدان پیشتاز این دور انتخابات در حوزه کابل، روز گذشته به ادامه فعالیت‌هایش، در چندین برنامه اشتراک کرد و برنامه‌های خود را با هوادارنش در میان گذاشت.

برنامه اول

استاد محمدذکی نوری در دیدار با دانشجویان پولی‌تخنیک دانشگاه کابل، ضمن ستایش از تلاش‌های آنان برای فراگیری علوم پایه و کاربردی، تأکید کرد، دانشجوی مسوول و متعهد کسی است که در کنار تحصیل و فراگیری دانش، از اتفاقات مهم و سرنوشت‌ساز جامعه خود نیز غافل نیست و با پرهیز از ابزار سیاسی شدن در دست جریان‌ها و احزاب سیاسی، نسبت به سرنوشت جامعه خود بی‌تفاوت نمی‌ماند و مستقل از رویکردهای احزاب، در جهت صیانت از منافع ملی و مصالح عمومی مردم، با آگاهی و خردورزی نقش‌آفرینی می‌کند.

در این دیدار، ۲۵۰ تن از دانشجویان پولی‌تخنیک دانشگاه کابل از استاد محمدذکی نوری حمایت کرده و تعهد کردند که در انتخابات پیش روی پارلمانی، به جناب استاد محمدذکی نوری رأی دهند.

برنامه دوم

شرکت استاد محمدذکی نوری در مراسم تجلیل از روز معلم که از طرف سازمان اجتماعی – فرهنگی نسل فردا برگزار شده بود، از دیگر برنامه‌های روز جمعه ایشان بود. استاد ذکی با سخنرانی در این مراسم، معلم را چراغ‌افروز دانایی و خردورزی خواند و افزود: معلمان، معماران امروز و آینده کشور بوده و بزرگترین خدمت انسان‌سازی را به جامعه انجام می‌دهند.

استاد محمدذکی نوری با اشاره به جایگاه بلند و متعالی معلم در نظام فکری – ارزشی اسلام، وضعیت کنونی معلمان در جامعه ما را غیر قابل قبول و آمیخته با جفا در حق آنان خواند و تأکید کرد در صورت راه یافتن به مجلس نمایندگان، یکی از اولویت‌های مهم و حیاتی ایشان تغییر شرایط زندگی معلمان و بهینه‌سازی معیشت آنان خواهد بود.

در این مراسم همچنین به تعداد ۲۰ تن از دانش‌آموزان یتیم و بی‌بضاعت، مورد حمایت دایمی استاد محمدذکی نوری از طریق کمک‌های موسسه خیریه نور امید قرار گرفتند.

برنامه سوم

برنامه سوم استاد محمدذکی نوری در روز جمعه دیدار با اهالی شهرک عبدالله انصاری در ناحیه کته‌بلندی دشت برچی بود. در این دیدار، مردم شهرک عبدالله انصاری ضمن اعلام حمایت از کاندیداتوری استاد نوری، با اهدای لوح تقدیر به ایشان به خاطر خدمات خیریه ایشان به مردم محروم و مستضعف این ناحیه، از خدمات همیشگی و کمک‌های خیریه دایمی ایشان به خانواده‌های فقیر و بی‌بضاعت تشکر کردند.

متقابلا استاد محمدذکی نوری نیز با بیان این موضوع که حمایت از محرومان و مستضعفان، وظیفه انسانی و اسلامی همگان و مخصوصا توانگران است، افزود: این مسؤولیت را خداوند بر دوش ما گذاشته و ما باید پروردگار مان را شاکر باشیم که ما را متدین به دین انسان‌دوست و فقیرنواز اسلام فرمود و بزرگترین آموزه‌های انسانی و اخلاقی ایثارگری و دستگیری از ضعیفان را توسط پیامبر و پیشوایان دینی، به عنوان یک منش اخلاقی بسیار ارزشمند به ما آموزش داد.

همچنین در این دیدار استاد ذکی نوری از اهالی شهرک خواجه عبدالله انصاری خواست که به تعداد ۳۰ نفر از فرزندان شان را برای بورسیه تحصیلی داخلی معرفی کنند تا آنان نیز بتوانند از فرصت تحصیل در مراکز عالی آموزشی کشور بهره‌مند گردند.

لینک اصلی: http://www.ufuqnews.com/archives/94882

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading