بازتاب نیوز

زلمی خلیلزاد پس از گفتگو با طالبان وارد کابل شد

٢١ ميزان ١٣٩٧ آریانا خبر

زلمی خلیلزاد نماینده وزارت خارجه امریکا در مورد صلح افغانستان پس از سفر به عربستان سعودی و قطر با محمد اشرف غنی رییس جمهور افغانستان در ارگ ریاست جمهوری دیدار کرد.

ریاست جمهوری با نشر خبرنامه ای امروز (سنبه، ۲۱ میزان) گفته است که دیدار رییس جمهور با زلمی خلیلزاد، با حضور داشت عبدالله عبدالله رییس اجراییه و سرور دانش معاون دوم رییس جمهور صورت گرفته است.

در خبرنامه آمده است که زلمی خلیلزاد در مورد سفرهایش به کشور های منطقه به سران حکومت افغانستان جزییات ارایه کرده و تاکید کرده که امریکا در زمینه پروسه صلح به رهبری خود افغان ها، آماده هرگونه همکاری است.

در این دیدار، رییس جمهور کشور نیز گفته است که از هر تلاش و اقدامی که منجر به صلح پایدار در افغانستان شود قدردانی و استقبال می‌کند.

این در حالی است که روز گذشته روزنامه وال‌ستریت ژورنال به نقل از منبع ای گزارش داده بود که خلیلزاد از بهر کشاندن طالبان به میز مذاکرات با نمایندگان این گروه در دوحه، پایتخت قطر دیدار کرده است.

اما وزارت خارجه امریکا به گونه ای رسمی این دیدار را تایید و یا رد نکرده است و گروه طالبان نیز در این مورد چیزی نگفته است.

خلیلزاد پس از دیدار با وزیر خارجه پاکستان، ولیعهد عربستان و بر اساس گزارهای روزنامه وال‌ستریت ژورنال دیدار با نمایندگان طالبان در قطر برای دستیابی به راه حل صلح در افغانستان و منطقه، دوباره به کابل آمده و جزییات سفرهای پسین اش را با مقام‌های افغان شریک کرده است.

لینک اصلی: https://ariananews.af/%D8%B2%D9%84%D9%85%DB%8C-%D8%AE%D9%84%DB%8C%D9%84%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D9%BE%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88-%D8%A8%D8%A7-%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF/?lang=fa

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آریانا خبر

آخرین خبر ها:

Loading