بازتاب نیوز

پس از گفتگو با طالبان؛ خلیل‌زاد دوباره به کابل برگشت

٢١ ميزان ١٣٩٧ روزنامه هشت صبح

۸صبح کابل: پس از سفر به قطر و دیدار با نمایندگان گروه طالبان، زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه رییس جمهور امریکا در امور صلح افغانستان، بار دیگر به کابل برگشت و با رهبران حکومت وحدت ملی دیدار کرد.

ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ای گفته است که محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور با زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه وزارت امور خارجه ایالات متحده امریکا صبح روز شنبه، ۲۱ میزان، در ارگ ریاست جمهوری دیدار کرده است.

در این دیدار، داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت و محمدسرور دانش معاون دوم رییس جمهور نیز حضور داشته‌اند.

ارگ ریاست جمهوری گفته است که نماینده ویژه وزارت امور خارجه ایالات متحده امریکا از نتایج سفرهای خود به کشورهای پاکستان، عربستان سعودی، امارت عربی و قطر گزارش داده‌است.

آقای خلیل‌زاد تاکید کرده است که ایالات متحده امریکا تحت رهبری حکومت افغانستان به هرگونه همکاری در خصوص صلح آماده است و در این عرصه به تلاش‌هایش ادامه می‌دهد.

محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور نیز از تلاش‌های آقای خلیل‌زاد قدردانی نموده و گفته که از هر اقدام و تلاش که باعث تامین صلح دایمی در افغانستان شود، استقبال می‌کند.

پیشتر گزارش‌های منشتر شده بود که آقای خلیل‌زاد با گروه طالبان نیز در دوحه دیدار کرده است ما ارگ ریاست جمهوری به گونه مشخص در این زمینه چیزی نگفته است.

آقای خلیل‌زاد به منظور جستجوی راه‌های برقراری صلح در افغانستان، به روز پنجشنبه دوازدهم میزان، ماموریت ده روزه‌اش در زمینه صلح، را به افغانستان، پاکستان، امارات متحده عربی، قطر و عربستان سعودی آغاز کرد. و اکنون پس از هشت روز سفر بار دیگر به کابل برگشته است.

لینک اصلی: https://8am.af/after-talks-with-taliban-khalilzad-returned-to-kabul/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading