بازتاب نیوز

شهید موسوی همواره منادی وحدت میان شیعه و سنی بود

٢١ ميزان ١٣٩٧ خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، مراسم «سردار بدون مرز» به‌منظور گرامیداشت شهید «سید محمد علیشاه موسوی گردیزی» و دیگر شهدای محراب مسجد امام زمان(عج) شهر گردیز از سوی آستان قدس رضوی و موسسه فرهنگی اهل البیت(ع) در سالن همایش‌های آستان قدس رضوی حرم امام رضا(ع) در مشهد برگزار شد.

«ناصر جهانشاهی» رایزن سابق ایران در کابل در این مراسم ضمن اشاره به رشادت‌های شهید موسوی گردیزی گفت: او زندانی استکبار بود و چند سال را در زندان مخوف گوانتانامو تحت شدیدترین شکنجه‌ها سپری کرد.

وی افزود: ویژگی مهم شهید موسوی آن بود که خود را فرزند امت اسلامی قلمداد می‌کرد و زمانی که لازم بود در جهاد سازندگی و دفاع مقدس در کنار همرزمان ایرانی خود به دفاع از کیان امت اسلامی مشغول بود و زمانی در مقابل تجاوز ارتش سرخ شوروی به جهاد علیه اشغالگران به مبارزه پرداخت.

رایزن سابق ایران در افغانستان تصریح کرد: شهید موسوی در سنگر علم و تخصص نیز مرد موفقی بود و به عنوان یک پزشک خدمات فراوانی به امت اسلامی کرد.

جهانشاهی خاطر نشان کرد: نگرش شهید موسوی فراتر از مرزهای جغرافیایی بود. برای او امت اسلامی مهم بود و همیشه منادی وحدت در میان شیعه و سنی بود.

«محمد رضا باقری» دیپلمات سابق ایران در کشورهای آسیایی و آفریقایی نیز در این مراسم ضمن اشاره به وضعیت امروز افغانستان گفت: آمریکا با شعار امنیت و مبارزه با مواد مخدر به افغانستان آمد ولی از روزی که آمریکا پایش به این کشور باز شد، تولید مواد مخدر افزایش یافته و ناامنی نیز گسترش پیدا کرده است.

وی ضمن توجه به وحدت امت اسلامی افزود: شعار دنیای استکبار این است که می‌گویند بگذارید مسلمانان همدیگر را قتل عام کنند تا شرایط برای اسرائیل فراهم شود.

وی ضمن اشاره به شهادت شهید موسوی و دیگر شهدای مقاومت گفت: ما آموخته‌ایم که چگونه مبارزه و مقاومت کنیم و البته پذیرفته‌ایم که در این راه خون بدهیم.

در ادامه این مراسم میزگردی با حضور فرزند و بردار شهید موسوی گردیزی و محمد نبی احمدی یکی از دوستان و همرزمان این شهید محراب برگزار و رشادت‌ها و مبارزات شهید موسوی در ابعاد مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

«سید جواد هاشمی نژاد»، مسئول زائران بخش غیر ایرانی آستان قدس رضوی و «سید عبدالفتاح حسین پور» مسئول موسسه فرهنگی اهل البیت(ع) به عنوان مسئولان برگزاری این مراسم ضمن خیر مقدم به حاضرین از حضور آنها در این مراسم قدردانی کردند.

لینک اصلی: http://af.farsnews.com/culture/news/13970721000665

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری فارس

آخرین خبر ها:

Loading