بازتاب نیوز

ارتش امریکا ۵۰۰ نیروی مهاجر را اخراج کرد

٢١ ميزان ١٣٩٧ روزنامه هشت صبح

مترجم: میلاد فروَش

ارتش امریکا در طول سال گذشته‌ی میلادی بیش از ۵۰۰ نیروی مهاجر را اخراج کرده است.

نیروهای مهاجر در ارتش امریکا عمدتاً به خاطر انجام کارهای زبانی و پزشکی به خدمت گرفته می‌شوند و بعد از چند سال خدمت، شهروندی امریکا را دریافت می‌کنند. در واقع این روش برای برخی، مسیری کوتاه، در جهت سرعت بخشیدن به فرآیند مهاجرت به امریکاست.

ارتش امریکا جزئیات بیشتری در این‌باره اعلام نکرده است اما در فهرست منتشر شده از سوی ارتش به دادگاه حوزه کلمبیا نام ۵۰۲ نیروی اخراج شده، درج است . دلیل اخراج این نیروها عمدتاً «امتناع از خدمت» ذکر شده است.

بادام گانسوخ، که به علت دانستن زبان ترکی به استخدام ارتش درآمده بود به اَپی گفت، از اخراجش خبر نداشته و فقط زمانی متوجه این کار شده که از دفتر نماینده‌گی کنگره‌ی منطقه محل زندگی‌اش درباره طولانی شدن فرآیند گزینش امنیتی پرس و جو کرده است.

در عین حال، گانسوخ می‌گوید که ارتش هرگز از او در این‌باره سوالی نپرسیده است.

دلیل اخراج ۲۵ درصد از نیروی خارجی تازه استخدام شده، عملکرد پایین شان ذکر شده است و ۱۰ درصد نیز به دلیل، مشکلات امنیتی اخراج شده‌اند.

بسیاری از نیروهای اخراج شده به صورت منظم در تمرین‌های ارتش شرکت می‌کردند و تنها در انتظار تأیید از گزینش امنیتی، بوده‌اند.

سخنگوی ارتش گفت: «اگر نیروی به خدمت درآمده هنوز به صورت رسمی کار خود را آغاز نکرده باشند ارتش از حق فسخِ قرارداد خدمت برخوردار است.»

مارگریت استک، کارشناس مهاجرت و امنیت‌ملی می‌گوید، ارتش امریکا در حال حاضر به هیچ‌کدام از منفصلین از خدمت اجازه اعتراض نداده است و آنان آرزو دارند از شر این مردم خلاص شوند.

افرادی که به صورت قانونی در امریکا باشند، حق دارند برای خدمت ثبت نام کنند. در سال ۲۰۱۶ بیش از ۵ هزار مهاجر نام خود را برای خدمت در ارتش ثبت کردند.

 قابل یادآوری است که هم‌اکنون حدود ۱۰ هزار مهاجر در ارتش امریکا خدمت می‌کنند.

لینک اصلی: https://8am.af/the-us-army-expelled-500-migrant-workers/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading