بازتاب نیوز

توزیع ۶۰ هزار تن گندم برای آسیب دیدگان خشکسالی

٢٢ ميزان ١٣٩٧ آژانس افغان خبر

وزیر دولت در امور رسیده گی به حوادث اظهار داشت که نزدیک به ۶۰هزار تن گندم به ۲۰ولایت آسیب دیده از خشکسالی انتقال یافته وروند توزیع آن به ولسوالی ها ادامه دارد.

به گزارش افغان نیوز: نجیب آقا فهیم، وزیر دولت در امور رسیده گی به حوادث طی یک کنفرانس خبری به مناسبت "روز جهانی کاهش اثرات حوادث طبیعی" گفت: نزدیک به ۶۰هزار تن گندم به ۲۰ولایت آسیب دیده از خشکسالی انتقال یافته وروند توزیع آن به ولسوالی ها ادامه دارد.

وی افزود؛ براساس پلان مقابله با خشکسالی قرار است بیش از ۹۲ هزارتن گندم از ذخایر وزارت زراعت به ۳۴ ولایت کشور انتقال یابد وبه مستحقین توزیع گردد. در مرحله نخست نزدیک به ۶۰ هزار تن گندم به ۲۰ ولایت انتقال یافته وقرار است در مرحله دوم گندم با قیمانده به ۱۴ ولایت دیگر انتقال وتوزیع گردد.

آقای فهیم تاکید داشت که بربنیاد پلان مقابله با خشکسالی ۹۹۵۴ تن خوراکه حیوانی نیز برای مالداران در ۸ ولایت کشور توزیع شده است.

وزیر دولت در امور پارلمانی همچنان گفت که برای ۱۹۰هزار نفر در ولایت های فاریاب، بادغیس، جوزجان، نیمروز، سرپل، تخار ودایکندی که با کمبود آب آشامیدنی روبه رو بودند به وسیله تانکر آب انتقال یافته و۱۴۵ هزار نفر در ۲۰ ولایت متاثر از خشکسالی، خدمات صحی دریافت کرده اند.

موسسات امداد بین المللی وانجوها در هماهنگی با اداره ملی مبارزه با حوادث نیز برنامه ای تدوین کرده اند که در چهار چوب آن قرار است در دو مرحله به مردم در مناطق ناامن کمک رسانی صورت گیرد.

در قالب پلان کمک رسانی موسسات امداد بین المللی وانجوها طی سه ماه اخیر در مجموع۹۳۴۳۶۸ نفر در ۷۱ ولسوالی ۱۲ ولایت کشور مورد حمایت قرار گرفته واز کمک ها مستفید شده اند.

لینک اصلی: http://afghannews.af/%D8%AA%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B9-%DB%B6%DB%B0-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D9%86%D8%AF%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%B3%DB%8C%D8%A8-%D8%AF%DB%8C%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%B4%DA%A9%D8%B3%D8%A7%D9%84%DB%8C

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آژانس افغان خبر

آخرین خبر ها:

Loading