بازتاب نیوز

گروه ویژه اقدام مالی (FATF) اقدامات پاکستان را ناکافی دانست

٢٢ ميزان ١٣٩٧ جمهور نیوز


گروه ویژه اقدام مالی با ابراز نارضایتی از اقدامات صورت گرفته از سوی دولت پاکستان، تنها راه خروج نام این کشور از لیست خاکستری را انجام اقدامات بهتر برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی ترویست‌ها اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛‌ با ورود گروه ویژه مبارزه با پولشوییِ آسیا- پاسفیک  (APG)، دور جدید گفتگو و مذاکرات دولت پاکستان با مقامات بلند پایه گروه ویژه اقدام مالی (FATF) در اسلام آباد پایتخت این کشور آغاز شد.

گروه ویژه اقدام مالی (FATF) از پاکستان درخواست کرد اقدامات بیشتری برای مبارزه با پولشویی و انتقال غیر قانونی منابع مالی به خارج از این کشور انجام دهد.

این سازمان بین المللی با ابراز نارضایتی از اقدامات صورت گرفته از سوی دولت پاکستان تنها راه خروج نام این کشور از لیست خاکستری را انجام اقدامات بهتر برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریست‌ها اعلام کرد.

هدف از بازدید گروه فنی (FATF) در سفر طولانی مدت خود به اسلام آباد بررسی اقدامات پاکستان در زمینه پولشویی و اقدام علیه منابع مالی تروریست‌ها است.

نام پاکستان در سال های 2012 تا 2015 براساس گزارش گروه بازنگری همکاری های بین المللی (ICRG)  در لیست خاکستری گروه ویژه اقدام مالی قرار گرفت.

دولت پاکستان به دنبال وام از صندوق بین المللی پول است که یکی از شرایط صندوق بین المللی پول برای دادن وام چند میلیارد دالری به پاکستان خروج نام پاکستان از لیست خاکستری کارگروه ویژه اقدام مالی است.

خبرگزاری جمهور- امور بین‌الملل

 

 

لینک اصلی: http://www.jomhornews.com/fa/news/109194/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از جمهور نیوز

آخرین خبر ها:

Loading