بازتاب نیوز

آمار تلفات انفجار در تخار به ۵۸ کشته و زخمی افزایش یافت

٢٢ ميزان ١٣٩٧ خبرگزاری یاش

خبرگزاری یاش: انفجار یک موتر سایکل بمب‌گذاری شده در یک گردهمایی انتخاباتی در ولسوالی رستاق ولایت تخار ۲۲ کشته و ۳۶ زخمی برجای گذاشت.

به گفته مقامات محلی ولایت تخار، نیروهای امنیتی نیز شامل کشته‌شدگان و زخمیان می‌باشند.

خلیل اسیر، سخنگوی پولیس تخار به خبرگزاری یاش گفت که این انفجار حوالی ساعت دو بعدازظهر روز شنبه در گردهمایی انتخاباتی نظیفه یوسفی بیک، کاندید انتخابات پارلمانی رخ داده است.

آقای اسیر گفت که این انفجار ناشی از مواد منفجره جاسازی شده در یک موتر سایکل بوده که در میان هوادران نظیفه یوسفی بیک انفجار کرده است.

با این‌حال، یوناما با نشر اعلامیه‌ای از ادامه خشونت‌ها مربوط به انتخابات ابراز نگرانی کرده است. یوناما در اعلامیه خود گفته است: «سازمان ملل متحد عمیقا نگران خشونت‌های مربوط به انتخابات در افغانستان است، به‌شمول حملات روز شنبه در ولایت‌های هرات و تخار که گزارش‌های اولیه نشان می‌دهد شماری از غیرنظامیان نیز در گردهمایی انتخاباتی کشته و زخمی شده‌اند».

در همین حال، رئیس جمهور غنی نیز با انتشار اعلامیه‌ای حمله روز گذشته در ولایت تخار را محکوم کرده و گفته است که دشمنان موفق به تضعیف روند دموکراسی در افغانستان نخواهند شد.

سفارت امریکا نیز حمله بر گردهمایی انتخاباتی در ولسوالی رستاق ولایت تخار را محکوم کرده است. تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این رویداد را به‌عهده نگرفته است.

لینک اصلی: https://yash.news/?p=27112

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری یاش

آخرین خبر ها:

Loading