بازتاب نیوز

افشاگری نشریه امریکایی دربارۀ جنگ افغانستان

٢٢ ميزان ١٣٩٧ خبرگزاری آریانا نیوز

آریانانیوز: بوستون گلوب با اشاره به افزایش تلفات جنگ افغانستان و کشته شدن ملکیان و نیروهای امنیتی عملکرد امریکا را عامل تشدید جنگ در کشور دانست…

این نشریه امریکایی خاطرنشان کرد که نحوه نادرست ارایه مصارف مالی امریکا در افغانستان باعث افزایش فساد اداری و تشدید جنگ در کشور شده است.

بوستون گلوب با اشاره به گزارش‌های اخیر اداره مفتشان خاص امریکا در افغانستان پول‌هایی که امریکا برای بازسازی در کشورمان اختصاص داده است حیف و میل شدند.

بر اساس گزارش این نشریه، امریکا از 17 سال پیش تاکنون بیش از 126 ملیارد دالر برای بازسازی افغانستان هزینه کرده است اما این پول باعث تشدید جنگ و افزایش فساد در کشور شده است.

در ادامه نشریه می‌افزاید که رهبران دولت امریکا، جنگ افغانستان را فراموش کردند زیرا در ماموریت دو ساله جنرال جان‌نیکلسن قوماندان پیشین نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان ترمپ حتی یکبار هم او را به حضور نپذیرفت.

نشریه گلوب خاطرنشان کرد که جنگ‌های عراق و افغانستان در حالی از سوی امریکا به فراموشی سپرده شده است که بر اثر این جنگ‌ها هزاران فرد ملکی کشته شدند و ملیون‌ها نفر هنوز هم آواره استند.

امریکا و کشورهای غربی به صورت برنامه ریزی شده به رشد فساد در افغانستان کمک کرده‌اند تا از روی کار آمدن دولت قوی در افغانستان جلوگیری کنند.

سید حسین فخری رییس اداره عالی مبارزه با فساد اداری افغانستان نیز پیش از این به دست داشتن خارجی‌ها در ترویج و گسترش فساد اداری در افغانستان اذعان کرده بود.

به گفته این مقام کشورمان، دولت افغانستان در حال حاضر نمی‌تواند اتباع خارجی و موسسات غربی آغشته به فساد اداری در افغانستان را تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

لینک اصلی: https://ariananews.co/news/%D8%A7%D9%81%D8%B4%D8%A7%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D9%86%D8%B4%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%AC%D9%86%DA%AF-%D8%A7%D9%81%D8%BA%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86.html/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آریانا نیوز

آخرین خبر ها:

Loading