بازتاب نیوز

کمیسیون انتخابات: مواد حساس و غیرحساس به ولایات رسیده است

٢٢ ميزان ١٣٩٧ خبرگزاری افق

مسوولان در کمیسیون انتخابات امروز اعلام کردند که بیش از ۲۳۰ هزار تن کارت نظارت از انتخابات پیش‌رو را دریافت کرده‌ و تمامی مواد حساس و غیرحساس به ولایت منتقل شده است.

حفیظ‌ الله هاشمی سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات امروز در کنفرانس خبری گفت که این نهاد مصمم به برگزاری انتخابات به موقع است و تمامی مواد حساس و غیر حساس به ولایات منتقل شده و تا روز جمعه به ولسوالی‌ها و مراکز رای‌دهی انتقال پیدا خواهد کرد.

وی افزود تاکنون ۱۰۷ نهاد داخلی و خارجی برای نظارت از انتخابات اعتبار نامه گرفته و در مجموع ۲۳۴ هزار تن کارت نظارت از انتخابات را دریافت کرده و این روند تا یک روز دیگر هم ادامه خواهد داشت.

آقای هاشمی گفت که براساس فرمان ریاست جمهوری تمامی مقام‌های حکومتی مکلف به همکاری با کمیسیون انتخابات اند و نباید در امور کاری این نهاد مداخله کنند. وی تصریح کرد که کمیسیون به هیچ کس اجازه دخالت در امور کاری خویش را نمی‌دهد و اگر کسی مداخله کند به نهادهای مربوطه جهت پیگرد معرفی خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون انتخابات گفت مقدار مصرف کاندیدا از سوی این نهاد بررسی می‌شود و اگر نامزدی در این مورد تخطی کرده باشد با وی برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

وی علاوه کرد که دستگاه بایومتریک بر اساس سفارش افغانستان به یک شرکت آلمانی ساخته شده و مطابق انتظار کار می‌کند.

هاشمی می‌گوید از آغاز پروسه انتخابات تا کنون ۹ نامزد انتخابات کشته شده و باید نیروهای امنیتی در این مورد توجه ویژه داشته باشند.

این گفته‌ها درحالی مطرح می‌شود که تنها شش روز دیگر تا برگزاری انتخابات باقی مانده و قرار است در ۲۸ ماه جاری در ۳۳ ولایت کشور انتخابات پارلمانی برگزار گردد.

لینک اصلی: http://www.ufuqnews.com/archives/94951

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading