بازتاب نیوز

ترکیه افزایش حملات اسرائیل علیه فلسطینیان را محکوم کرد

٢٢ ميزان ١٣٩٧ خبرگزاری یاش

خبرگزاری یاش: ترکیه افزایش حملات نظامیان اسرائیلی علیه فلسطینیان را محکوم کرده و آن‌را نقض ارزش‌های انسانی و حقوق بین‌المللی خوانده است.

وزارت خارجه ترکیه با انتشار بیانیه‌ای گفته است: «حمله اسرائیل که منجر به جان باختن ۷  تن و زخمی شدن بیش از ۲۰۰ فلسطینی حاضر در تظاهرات مسالمت‌آمیز در غزه تحت محاصره شد را به شدت محکوم می‌کنیم».

در بیانیه همچنین آمده است: «اسرائیل باید بفهمد که ادامه سیاست خشونت بی‌‌پروا، فلسطینیان را از حقوق تاریخی و مشروع خود محروم نخواهد کرد. تأمین حفاظت انسانی بین‌المللی برای فلسطینیان باید بدون فوت وقت به اجراء در آید. بار دیگر از جامعه جهانی می‌خواهیم این مسئولیت را قبول کند».

نظامیان اسرائیلی پس از آغاز راهپیمایی مسالمت‌آمیز بازگشت به تاریخ ۳۰ مارچ سال جاری میلادی، همواره بر فلسطینیان حمله کرده و شماری زیادی در این حملات کشته و زخمی شدند.

دو میلیون نفر از شهروندان فلسطین بر اثر محاصره زمینی، هوایی و دریایی اسرائیل از سال ۲۰۰۶ تاکنون در نوار غزه با فاجعه انسانی بزرگی مواجه هستند.

بر اساس گزارش، کشته‌شدگان فلسطینی «راهپیمایی بازگشت بزرگ» از ۳۰ مارچ امسال تاکنون به بیش از ۲۰۰ نفر رسیده است و بیش از ۱۹ هزار نفر دیگر در این تظاهرات مسالمت‌آمیز زخمی شده‌اند.

لینک اصلی: https://yash.news/?p=27134

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری یاش

آخرین خبر ها:

Loading