بازتاب نیوز

طالبان در ولسوالی سانچارک سرپل، خانه‌های نیروهای خیزش مردمی را آتش زدند

٢٢ ميزان ١٣٩٧ هشدار - رسانه تحقیقی

طالبان مسلح، شبِ گذشته در یک حمله تهاجمی با تصرف روستای تغای‌خواخه در ولسوالی سانچارک ولایت سرپل، ۱۰ خانه مسکونی نیروهای مربوط ابراهیم قوماندان فرمانده نیروهای خیزش مردمی را به آتش کشیده و مقداری اسلحه و مهمات آنان را نیز با خود برده اند.

ابراهیم قوماندان فرمانده نیروهای خیزش مردمی به هشدار می‌گوید، شبِ گذشته حمله گسترده طالبان که حدود ۴ ساعت ادامه یافت و گستردگی حمله سبب شد که آنها از روستای تغای‌خواجه عقب نشینی کنند.

به گفته او افراد طالبان پس از تصرف این قریه ۱۰ خانه نیروهای مربوط به او را به گونه کامل آتش زده و برخی جنگ افزار و مقدار زیادی مهمات یکی از سرگروپ‌هایش بنام عبادالله قوماندان را با خود برده اند.

این فرمانده نیروهای خیزش مردمی می‌گوید، صبح امروز طالبان دوباره از این روستا بیرون شده و در روستاهای گذر و تِبِر که سه روز پیش به تصرف افراد طالبان درآمده بود برگشته اند.

در این حال یک منبع محلی دیگر که نمی‌خواهد نامش فاش شود به هشدار می‌گوید، که طالبان شبِ گذشته ۱۰ میل کلاشینکوف، یک میل پی‌کا و یک میل راکت مربوط ابراهیم قوماندان را برده اند.

ابراهیم قوماندان می‌گوید، اگر نیروهای کمکی به آنان فرستاده نشود و طالبان آماج حملات هوایی قرار نگیرند ممکن روستای آنان نیز مانند تِبِر به تصرف طالبان در آید.

وی افزود در درگیری های شبِ گذشته دو تن از افرادش نیز زخمی شده اند.

ولایت سرپل در شمال افغانستان از چهار سال به این سو به شدت ناامن شده است. بر علاوه گروه طالبان، افراد داعش نیز در نقاط مختلف این ولایت حضور جدی دارند. سال گذشته افراد داعش با حمله به منطقه میرزاولنگ، یک فاجعه انسانی را خلق کرد و ده‌ها غیر نظامی را به رگبار بست.

اکنون نیز مقام‌های امنیتی محلی می‌گویند، که روستاهای مناطق تِبِر و روستاهای اطراف این منطقه که بیشتر از ۳ هزار خانواده در آن زندگی دارند، در خطر سقوط قرار دارند و طالبان نیز هر شب، حملات گسترده تهاجمی را بر این مناطق انجام می‌دهند و قسمت های این روستاها را نیز گرفته اند.

محراب الدین ابراهیمی

لینک اصلی: https://www.hushdar.com/1397/07/22/2916/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از هشدار - رسانه تحقیقی

آخرین خبر ها:

Loading