بازتاب نیوز

۱۰ قریه سمنگان در کنترول طالبان قرار دارد/ آماده هر نوع عملیات نظامی هستیم

٢٦ ميزان ١٣٩٧ خبرگزاری صنا

خبرگزاری صنا

خبرگزاری صنا - آخرین اخبار افغانستان و جهان

سخنگوی پولیس سمنگان می گوید که طالبان در این ولایت حضور و فعالیت دارند و حدود ۱۰ قریه در کنترول آنها است.

شماری از ولایت های افغانستان در سال های اخیر با فعالیت های گسترده گروه های هراس افگن به ویژه گروه طالبان مواجه بوده که سبب نگرانی مردم و انتقاد آنان از ناتوانی حکومت شده است.

در همین حال «منیر رحیمی» سخنگوی پولیس سمنگان در گفت‌وگو با خبرگزاری صنا می گوید: ما از حضور طالبان در ولایت سمنگان منکر نیستم طالبان در قریه های که دور از مرکز این ولایت به فاصله ۱۲۰ تا ۱۳۰ کیلومتر قرار دارند حضور فزیکی داشته و همه روزه فعالیت می کنند.

رحیمی گفت: از ولسوالی های سمنگان هیچ ولسوالی آن در کنترول طالبان قرار ندارند و فقط حدود ۱۰قریه کوچک و بزرگ زیر اختیار طالبان بوده که به زود ترین فرصت با یک عملیات گسترده از این قریه ها رانده خواهند شدند.

وی تصریح کرد: وضعیت امنیتی در ولایت سمنگان دوباره به حالت نورمالش برگشته است و هراس افگنان از ولسوالی دره صوف پایین که از ولایت بلخ بالای این ولسوالی حمله کرده بودند به عقب رانده شده اند.

سخنگوی پولیس سمنگان با تأکید بر اینکه شهروندان شایعات دشمن را جدی نگیرند و فریب شان را نخورند، اظهار داشت که جز گروه طالبان دیگر گروهای مخالف مسلح در ولایت سمنگان حضور ندارند.

منیر رحیمی تصریح کرد: پولیس سمنگان آماده هر نوع عملیات نظامی است و هیچ مشکل سد راه پولیس سمنگان قرار ندارد و نیز ما از مردم سمنگان خواهانیم که پولیس خود را در تمام بخش ها خصوصاً امنیت یاری کنند.

این گفته ها در حالی مطرح می شود که دو روز قبل آمر امنیت این ولایت که در نبردی با هراس افگنان در ولسوالی دره صوف پایین کشته شد.

اخبار مرتبط:

۳ عضو کلیدی طالبان در سمنگان کشته شدند

آمر امنیت پولیس سمنگان کشته شد

۱۰ قریه سمنگان در کنترول طالبان قرار دارد/ آماده هر نوع عملیات نظامی هستیم

لینک اصلی: http://sana.af/%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C/%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA/%D9%88%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D8%B3%D9%85%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%86/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری صنا

آخرین خبر ها:

Loading