بازتاب نیوز

چهار میلیون رأی دهنده در ۴۵۶۷ مرکز رأی شان را استعمال نمودند

٣٠ ميزان ١٣٩٧ کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان

کنفرانس مطبوعاتی کمیسیون مستقل انتخابات در پیوند اعلام پایان رسمی روند رأی دهی، روز شنبه مؤرخ 29 میزان در دفتر مرکزی کمیسیون برگزار شد. داکتر عبدالبدیع صیاد رییس کمیسیون مستقل انتخابات ضمن اعلام پایان رسمی روند رای دهی انتخابات پارلمانی 1397 در 32 ولایت کشور، گفت که نزدیک به چهار میلیون رای دهنده در 4567 مرکز از حق رای شان برای انتخاب کاندیدای مورد نظرشان استفاده کردند که از این میان 33 درصد زنان و باقی آن را مردان تشکیل می‌دهد.

آقای صیاد از تمامی نهاد های ذینفع در انتخابات از مردم، کاندیدان و ناظرین، احزاب گرفته تا حکومت و جامعه جهانی در راستای تحقق این هدف و آرمان بزرگ مردم افغانستان، سپاسگزاری نمود. رییس کمیسیون با اشاره به انتخابات ولایت کندهار گفت که در شنبه آینده انتخابات این ولایت نیز برگزار خواهد شد، او همچنین مردم، کاندیدان و سایر ذینفعان را به حوصله مندی دعوت نمود تا از هرگونه پیش داوری در قبال اعلام نتایج نهایی این روند خوداری ورزند و به گزارش های ضد و نقیض که در صفحات اجتماعی نشرمی‌شود، اعتماد ننمایند.

آقای صیاد همچنین گفت که پس از جمع آوری نتایج آرا جزیات آن جهت اطلاع رسانی به مردم در دسترس رسانه های جمعی قرار، خواهد گرفت. او به کاندیدان اطمینان داد که از رای شان محافظت خواهد شد و پس از بررسی و رسیده‌گی به مشکلات روند رای دهی و برگزاری انتخابات ولایت کندهار، نتایج به گونه شفاف از سوی کمیسیون اعلام خواهد شد.

سیدحفیظ‌الله هاشمی، عضو، منشی و سخنگوی کمیسیون در پایان این نشست از حوصله مندی کاندیدان در این روند سپاس گزاری کرد و از آن ها تقاضا نمود تا در زمینه برداشتن مواد تبلیغاتی شان از شهر ها و محلات اقدام نمایند و در صفایی شهر سهم شان را ادا کنند.

لینک اصلی: http://iec.org.af/fa/2012-06-23-06-11-53/pressr-fa/1385-eday-press2-20181021-fa

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان

آخرین خبر ها:

Loading