بازتاب نیوز

طوفان هریرود جام رقابت های لیگ برتر فوتبال افغانستان را بر سر برد

٤ عقرب ١٣٩٧ پاسبانان

کابل- افغانستان(گ.ر.پ):

خبرنگار: مرتضا حیدری

بازی های لیگ برتر فوتبال افغانستان پانزدهم میزان و با اشتراک هشت تیم از چهار زون رسمن آغاز و سوم عقرب و با پیروزی طوفان هریرود نماینده زون غرب افغانستان به پایان رسید. قرار بود که این بازی ها وقت تر آغاز گردد اما به دلیل نبود بودجه ی بسنده رقابت های لیگ برتر فوتبال افغانستان به تاخیر افتاد. فدراسیون فوتبال و کمیته ی لیگ برتر فوتبال افغانستان پس از رأی زنی و تلاش های بی مانند سرانجام موفق شدند که پای یکی از سمایه گذاران و نامزد انتخابات مجلس نماینده گان 1397 را برای تمویل این برنامه بکشانند. پس از تلاش های فروان فدراسون فوتبال و کمیته ی لیگ برتر فوتبال افغانستان توانستند که بنیاد رحمانی را باورمند سازند تا این رقابت ها را تمویل کند.

این بازی ها به تاریخ پانزدهم میزان و با اشتراک هشت تیم از چهار زون در دو گروه چهار تیمی آغاز شد. در این بازی ها هشت تیم مشمول، شاهین آسمایی به نماینده گی از شمال، عقابان هندوکش به نماینده گی از شمال شرق، موج های آمو به نماینده گی از کابل بزرگ، د میوند اتلان به نماینده گی از شرق، طوفان هریرود به نماینده گی از جنوب غرب کشور، د اباسین سپی به نماینده گی از غرب کشور، د سپین غر بازان به نماینده گی از ولایت های شرقی کشور و سیم مرغ البرز به نماینده گی از جنوب شرق کشور در برابر هم به رقابت پرداختند.

بازی نخستین هم میان تیم های شاهین آسمایی و موج های آمو آغاز شد که در پایان این دیدار شاهین آسمایی قهرمان چهار فصل گذشته موفق شد که تیم موج های آمو را با نتیجه ی ۲-۰ شکست بدهد. در دومین دیدار ت طوفان هریرود و دمیوند اتلان در برابر هم بخت آزمایی کردند که در پایان این دیدار د میوند اتلان توانست حریف قدرت مندش را با نتیجه ی ۴- ۲ شکست دهد و بازی را به سود خود به پایان برساند. بازی سوم میان اباسین سپی و اسپین غر بازان برگزار شد که اسپین غر بازان توانست 3-2 حریف شان را شکست دهند. در بازی چهارم، طوفان هریرود به مصاف سیمرغ البرز رفت که 1-0 سمیرغ از صد طوفان گذشت. در بازی پنجم شاهین آسمایی 1-0 اباسین سپی را شکست داد، بازی ششم با پیروزی 3-0 د میوند اتلان در برابر طوفان هریرود برگزار شد، در بازی هفتم تیم ها موج های آمو و سپین غر بازان با تساوی 1-1 رضایت دادند، در بازی هشتم، عقابان هندوکش، سیم مرغ البرز را 3-1 از سر راه برداشت، در بازی نهم سپین غر بازان از صد شاهین آسمایی 3-1 گذشت، در بازی دهم سیم مرغ البرز ، د میوند اتلان را 3-1 شکست داد. در بازی یازدهم موج های آمو و د اباسین سپی با تساوی 1-1 رضایت دادند، و در آخرین بازی گروهی طوفان هریرود، عقابان هندوکش را با نتیجه ی 3-0 از سر راه برداشت.

در مرحله ی نیمه نهایی، د میوند اتلان در برابر د شاهین آسمایی 1-0 تن به شکست داد و در دومین بازی نیمه نهایی طوفان هریرود توانست د اباسین سپی را با نتیجه ی 4-0 شکست دهد و پس از چهار سال به رقابت های نهایی لیگ برتر فوتبال افغانستان راه یابد. سر انجام بازی های نهایی به تأریخ سوم عقرب 1397 در ورزشگاه فدراسیون فوتبال افغانستان میان تیم های طوفان هریرود و شاهین آسمایی برگزار شد. که در 90 دقیقه بازی 0-0 بدون نتیجه پایان یافت. سپس این بازی وارد وقت های اضافه شد که در دقیقه ی یکصد و دوم این مسابقه طوفان هریرود توانست با تفاضل 1-0 قهرمان 4 ساله ی لیگ برتر افغانستان را از سر راه بردارد و جام این رقابت ها را به خانه ببرد.

بهترین بازیکن این رقابت ها، از تیم شاهین برگزیده شد. گفتنیست که رقابت نهایی با حضور مقام های ارشد حکومتی مشمول عبدالله عبدالله، رییس اجراییه ی کشور برگزار گردیده بود. شهروندان پایتخت برگزاری لیگ برتر فوتبال افغانستان را بزرگترین برنامه ی تفریحی و سرگرم کننده می دانند که در افغانستان جنگ زده، خنده را در دلهای شهروندان کشور رقم زد. با این حال فدراسیون فوتبال کشور برگزاری رقابت های لیگ برتر در سال 1397 را موفقانه دانسته و تأکید می ورزند که این رقابت ها روزنه ی خوب برای گزینش چهره های نخبه به تیم ملی فوتبال افغانستان خواهد بود.

The post طوفان هریرود جام رقابت های لیگ برتر فوتبال افغانستان را بر سر برد appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: http://pasbanan.com/dr/toofan-harirod-holds-the-afghan-premier-league-cup-after-4-years-of-absence/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading