بازتاب نیوز

آرای انتخابات پارلمانی در ۱۲ ولایت بازشماری می‌شود

١٦ عقرب ١٣٩٧ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات می‌گویند، آرای انتخابات پارلمانی در دوازده ولایت کشور به خاطر ثبت و دریافت شکایات، بازشماری می‌شود.

 سیدحفیظ‌الله هاشمی، دبیر و سخنگوی کمیسیون انتخابات با بیان این موضوع در یک نشست خبری در کابل گفت:«آرای برخی مراکز رای‌دهی در ولایات، بغلان، غور، بدخشان، کاپیسا، پنجشیر، پکتیا، زابل، هلمند، نیمروز، وردک، بامیان و سرپل دوباره شمارش می‌شود.»

این عضو کمیسیون انتخابات در ادامه معلومات بیشتری در این مورد بدست داد و اضافه کرد که «در ولایت بغلان آرای ۵۶ مرکز، غور۶۲ مرکز، بدخشان ۶۰ مرکز، پکتیا ۶۱ مرکز، زابل ۲ مرکز، هلمند ۹ مرکز، نیمروز ۳ مرکز، وردک ۴۶ مرکز، بامیان ۵۲ مرکز و سرپل هم  ۷ مرکز باز شماری می‌شود.»

سخنگوی کمیسیون انتخابات در بخش دیگر از صحبت‌هایش گفت که تا اکنون نتایج آرای ۲۲ ولایت شامل سیستم دیتابیس شده و این روند همچنان ادامه دارد. حفیظ‌الله هاشمی تصریح کرد که تا اکنون ۳۰۰ هزار معلومات از دستگاه‌های بایومتریک نیز داخل سیستم شده است.

با این حال در روزهای اخیر برخی از نامزدان با نشر فهرست‌هایی در شبکه‌های اجتماعی مدعی شدند که آرای لازم را برای راه‌یابی به پارلمان کسب کرده‌اند و پیروز شده‌اند. اما سخنگوی کمیسیون انتخابات نشر هرگونه فهرست از نتایج انتخابات پارلمانی در صفحات اجتماعی از سوی برخی از نامزدان را بی‌اساس خواند و گفت که اعلام نتایج از صلاحیت‌های کمیسیون است.

سخنگوی کمیسیون انتخابات با اشاره به اعلام تقویم انتخابات ریاست جمهوری نیز گفت که پیشنهادات و نظریات برخی از نهادهای ذیدخل به کمیسیون مواصلت ورزیده و قرار است زمان آن از سوی کمیسیون به زودی اعلام شود.

لینک اصلی: https://8am.af/parliamentary-elections-are-counted-in-12-provinces/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading