بازتاب نیوز

رییس‌جمهور غنی در سفرش به دایکندی چهار پروژه توسعه‌ای را افتتاح کرد

١٨ عقرب ١٣٩٧ خبرنامه

 رئیس جمهور غنی در سفر امروزش به ولایت دایکندی چهار پروژه توسعه‌ای را در این ولایت افتتاح نمود.

آقای غنی کار احداث سرک داخل شهر نیلی، پروژه تولید برق سولری، شبکه انتقال و توزیع برق شهر نیلی و آب گیری بند سوختوک را طی مراسم جداگانه، افتتاح کرد.

سرک داخل شهر نیلی به طول حدوداً ۹ کیلومتر از منطقۀ دشت الی بازار کهنه دایکندی امتداد می یابد وکار آن در مدت ۱۸ ماه به پایه اکمال می رسد. این سرک با درنظرداشت تمامی معیارها از سوی وزارت فواید عامه طراحی و دیزاین گردیده و به صورت مجموعی ۴۳۰ میلیون افغانی هزینه برمی دارد که از بودجه انکشافی حکومت تامین می گردد.

پروژه تولید ۵.۵ میگاوات برق سولری ولایت دایکندی، بیش از ۱۳ میلیون دالر هزینه برمی‌دارد و از بودجه انکشافی حکومت تامین می گردد. با تکمیل این پروژه ۱۴۰ هزار مشترک در شهر نیلی و ولسوالی های اشترلی، شهرستان و میرامور از انرژی برق مستفید می شوند.

همچنان شبکه انتقال و توزیع برق برای شهر نیلی به هزینه مجموعی ۱۸ میلیون افغانی صورت می گیرد که شامل ۱۵ کیلومتر تمدید شبکه انتقال و ایجاد شبکه استندرد توزیع برق داخل شهر نیلی می باشد و با منبع تولیدی بند برق سوختوک وصل می گردد.

آب بند برق سوختوک از دریای لزیر تامین می گردد و کار ساختمانی بدنه بند و پاور حوض به اکمال رسیده است و کار نصب دو توربین تولید برق با ظرفیت مجموعی تولید ۷۰۰ کیلووات برق، در این بند نیز به زودی آغاز می گردد.

 رئیس جمهوری افغانستان صبح امروز در راس یک هیات عالی رتبه دولتی همراه با سرور دانش، معاون دوم ریاست‌جمهوری به ولایت دایکندی سفر کرد.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2018/11/09/presedent-ashrafghani-went-to-daikundi/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading