بازتاب نیوز

امریکا محدودیت‌های جدید را در مورد تقاضای پناهجویی وضع کرد

١٨ عقرب ١٣٩٧ رادیو اروپای آزاد

ادارۀ رئیس جمهور امریکا روز گذشته محدودیت‌های جدید را در مورد تقاضای پناهجویی کسانی وضع کرد که به‌طور غیر قانونی با عبور از سرحد جنوبی این کشور از مکسیکو، داخل امریکا می‌شوند.

براساس محدویت جدید، پناهجویانی که از طریق سرحد جنوبی داخل ایالات متحده می شوند، تنها می‌توانند تقاضای پناهنده‌گی شان‌را در محلات رسمی عبوری سرحدی بسپارند.

طبق قوانین فعلی مهاجرت در امریکا، اگر یک پناهجو با استفاده از راه‌های غیرقانونی داخل امریکا می‌شود، می‌تواند پس از ورود در این کشور درخواست پناهنده‌گی بدهد و ادارات مربوطه درخواست او را بدون در نظر داشت شیوه داخل شدن این پناهجو در امریکا بررسی می‌کنند.

اداره دونالد ترمپ استدلال می‌کند که قوانین موجود پناهجویی حدود ۷۰۰ هزار دوسیه تقاضای پناهنده‌گی را به وجود آورده که به آن‌ها باید رسیده‌گی شود.

محدویت‌های جدید پناهجویان، کشورهای امریکای مرکزی، گواتیمالا، هندوراس و السلوادور را متاثر خواهد ساخت که از مکسیکو داخل امریکا می‌شوند.

دونالد ترمپ در جریان انتخابات میان دوره‌ای امریکا در هفته جاری کمپاین کرده بود که موقف شدید را در برابر این پناهجویان اتخاذ خواهد کرد.

قصر سفید گفته است، دونالد ترمپ در صورتی‌که تصمیم بگیرد که این مسئله به منافع ملی این کشور است، صلاحیت دارد تا پناهجویی را محدود سازد.

وکلای مدافع پناهجویان این اقدام را نکوهش کرده، آن را در تخطی از قوانین موجود ایالات متحده امریکا خوانده اند که به افرادیکه از خشونت ها، آزار و شکنجه از کشورهای شان فرار کرده اند، اجازه تقاضای پناهنده‌گی در امریکا می‌دهد.

به گفته این وکلا، این طرح به‌خاطر روی دست گرفته شده که تقاضای پناهنده‌گی در امریکا کاهش بیابد.

لی جلنت "Le Gelernt" وکیل مدافع اتحادیه آزادی‌های مدنی امریکا به خبرگزاری رویترز گفته‌است که طرح جدید اداره دونالد ترمپ غیر قانونی است و این اتحادیه آن‌را شدیداً محکوم می‌کند.

جاناتن رایان "Jonathan Ryan" رئیس یک گروه مستقر در ایالت تکزاس که از حقوق پناهجویان دفاع می‌کند گفته است که بنادر ورودی امریکا بیش از حد مزدحم است و پناهجویان برای روزها و هفته‌ها در بیرون مراکز منتظر می مانند.

او از اداره امریکا خواسته است تا به این پناهجویان اجازه ورود داده شود و دوسیه‌های آن‌ها بعداً به‌گونه عادلانه بررسی گردند.

او از اداره امریکا خواسته است تا به این پناهجویان اجازه ورود داده شود و دوسیه‌های آن‌ها بعداً به‌گونه عادلانه بررسی گردند.

موضوع پناهجویان غیرقانونی یکی از نقاط تمرکز مبارزات انتخاباتی دونالد ترامپ برای انتخابات میان دوره‌ای امسال در امریکا بود که روز سه شنبه پایان یافت.

دونالد ترامپ که در روزهای قبل انتخابات بارها در مورد کاروان چند هزار نفری پناهجویان راهی از امریکای مرکزی واکنش تند نشان داد و حتی دستور داد که چند هزار نیروی نظامی را به مرز می فرستد تا جلوی این افراد را بگیرند.

لینک اصلی: https://da.azadiradio.com/a/29591593.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از رادیو اروپای آزاد

آخرین خبر ها:

Loading