بازتاب نیوز

دیدار هیات شورای عالی صلح افغانستان با نمایندگان طالبان در مسکو

١٨ عقرب ١٣٩٧ پارس تودی

هیات شورای عالی صلح افغانستان در حاشیه نشست مسکو با نمایندگان طالبان دیدار و درباره  پایان جنگ و  صلح در این کشور گفت و گو کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز،هیات  شورای عالی صلح افغانستان  به ریاست "حاجی دین محمد"معاون این نهاد روزجمعه پیشنهاد اشرف غنی رییس جمهوری این کشور را برای آغاز مذاکرات صلح با طالبان بدون پیش شرط اعلام  کرد.

طالبان نیز بارها اعلام کرده است پایان جنگ وتامین امنیت درافغانستان منوط به خروج اشغالگران شامل نیروهای آمریکایی و ناتو از افغانستان است.

"احسان تحریری" سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان نیزگفت: این نهاد  طرح مذاکرات صلح با طالبان را مطرح کرد و به این  گروه پیشنهاد داد مکان و زمان این مذاکرات را مشخص کند.

وزارت امور خارجه روسیه نیز روز جمعه اعلام کرد جایگزینی برای حل  مناقشه افغانستان وجود ندارد و لازم است که همه طرف های دخیل در روند صلح افغانستان ، تلاش های خود را برای به نتیجه رساندن روند صلح افغانستان به کار گیرند.

کنفرانس بین المللی صلح افغانستان در مسکو روز جمعه در پایتخت روسیه  با حضور نمایندگان دولت کابل،گروه طالبان وهمچنین نمایندگانی ازکشورهای پاکستان، جمهوری اسلامی ایران، هند، چین ،تاجیکستان، ازبکستان و ترکمنستان برگزار شد.

­

لینک اصلی: http://parstoday.com/dari/news/afghanistan-i85176

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پارس تودی

آخرین خبر ها:

Loading