بازتاب نیوز

شکل‌گیری جنبش اعتراضی « رای ما کجاست» در بلخ

٢٣ جدي ١٣٩٧ خبرگزاری دید

شماری از نامزدان معترض در ولایت بلخ سخن از شکل‌گیری جنبش اعتراضی« رای ما کجاست»؛ می‌زنند.

شماری از نامزدان معترض در ولایت بلخ سخن از شکل‌گیری جنبش اعتراضی« رای ما کجاست»؛ می‌زنند.
به گزارش خبرگزاری دید، پس از اعلام نتایج ابتدایی انتخابات مجلس نمایندگان از حوزه بلخ، شماری از نامزدان و هوداران آن‌ها در قبال نشر نتایج اعتراض کرده و تاکید کردند که کمیسیون انتخابات آرای سیاه و سفید را تفکیک نکرده و کمیسیون انتخابات را متهم کردند که عدالت انتخاباتی را قربانی خواسته‌های سیاسی و مالی خود کرده است.
ولایت بلخ از چندی بدین‌سو شاهد اعتراضات مدنی نامزدان انتخاباتی است و آنان هشدار می‌دهند که اگر کمیسیون انتخابات عدالت انتخاباتی را تامین نکند، دست به تظاهرات گسترده خواهند زد.
اختر سهیل از مسئولان این جنبش اعتراضی به خبرگزاری دید، می‌گوید که در اتنتخابات مجلس نمایندگان به گونه گسترده تقلب و تخطی صورت گرفته و برای تامین عدالت انتخاباتی باید تمام اعتراض‌ها و تقلبات گسترده بررسی شود.
نشر اعلام نتایج بتدایی انتخابات از جانب کمیسیون انتخابات با اعتراضات گسترده همراه شده است. نامزدان و احزاب سیاسی در بخش‌های مختلف کشور نسبت به نتایج منتشر شده شاکی‌اند و پا فشاری می‌کنند که کمیسیون‌های انتخاباتی باید عدالت انتخاباتی را تامین کنند و مسئول حفظ انتخاب مردم باشند.
با این همه، هنوز روشن نیست که نتایج نهایی انتخابات مجلس نمایندگان در چه زمانی منتشر خواهد شد.

کد خبر:

40681

لینک اصلی: https://www.didpress.com/%D8%B4%DA%A9%D9%84%E2%80%8C%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AC%D9%86%D8%A8%D8%B4-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B6%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%A7-%DA%A9%D8%AC%D8%A7%D8%B3%D8%AA/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری دید

آخرین خبر ها:

Loading