">

بازتاب نیوز

در اعمار ساختمان‌ها باید از مواد داخلی و محلی استفاده شود

٢٣ جدي ١٣٩٧ صدای افغان - آوا

رئیس جمهورغنی در جلسۀ شورای عالی توسعۀ شهری تاکید کرده است که در اعمار ساختمان‌ها باید از مواد داخلی و محلی استفاده شود.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، جلسه شورای عالی توسعۀ شهری قبل از ظهر امروز یکشنبه (23 جدی) در ارگ برگزار شد.

 

در این جلسه "محمدجواد پیکار" سرپرست وزارت شهرسازی و اراضی، گزارش خویش را در خصوص برنامه تطبیقی ادغام وزارت شهرسازی و مسکن و ادارۀ اسبق اراضی با تمرکز به زمینه‌سازی برای انکشاف یک دیدگاه مدون یا نقشۀ راه، ارائه کرد.

 

وی در رابطه به تاریخچۀ وزارت شهرسازی و مسکن و ادارۀ اسبق اراضی، چارچوب تحلیل، اصول ادغام، محدودیت‌ها و راه حل‌ها در این خصوص، تحلیل خطرات بالقوه و زمان‌بندی برنامه تطبیقی ادغام صحبت کرد و پیشنهادات خویش را در راستای تطبیق بهتر روند ادغام متذکره، بیان نمود.

 

براساس معلومات ارگ ریاست جمهوری، رئیس‌جمهورغنی در این جلسه با تاکید بر سبک معماری خاص و هماهنگ، گفته است که باید پروژه های وزارت شهرسازی و اراضی به گونۀ بهتر تحت مدیریت قرار گیرند.

 

رئیس‌جمهور افزوده است که در اعمار ساختمان‌ها، باید از مواد داخلی و محلی استفاده شود تا اشتغال‌زایی بیشتر و اقتصاد مردم رونق یابد.

 

او همچنین به اولویت‌بندی پروژه ها، مدیریت خطرات، مقاومت ساختمان و جلوگیری از تاثیرات اقلیمی در امور ساختمانی تاکید کرده است.

 

از سوی هم رئیس‌جمهور کشور بر تعیین کود زلزله برای مقاومت بیشتر ساختمان‌ها در برابر زلزله، داشتن نقشۀ خاک به‌منظور مقاومت زمین و نوع مواد قابل استفاده در اعمار ساختمان‌ها تاکید ورزیده است.

 
آقای غنی با بیان اینکه دولت شریک بخش خصوصی است، گفته است مشکلات فراراه بخش خصوصی به خاطر سرمایه‌گذاری در املاک دولتی برداشته شود و مرکز دیزاین در وزارت شهرسازی و اراضی ایجاد گردد.

 

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرده است که روی ساختار وزارت شهرسازی و اراضی بحث‌های بیشتر صورت گیرد تا یک ساختار مفید و موثر برای این وزارت ایجاد شود.

 

همچنین رئیس‌جمهورغنی در این جلسه کتاب‌ها و نقشۀ چارچوب طراحی شهری را امضا نموده و به سرپرست شهرداری کابل سپرده است.

 

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/177786/%D8%A7%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D9%84%DB%8C-%D9%85%D8%AD%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%B4%D9%88%D8%AF

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading