بازتاب نیوز

عملیات ویژه پولیس آلمان در برابر گروه‌های جنایتکار

٢٣ جدي ١٣٩٧ دويچه وله

هربرت ریول وزیر داخله ایالت نوردراین وستفالن آلمان در یک پیام تویتری نوشته که این اقدام سرآغازی برای عملیات بزرگ در برابر گروه‌های جنایتکار خانوادگی، در این ایالت است.

این مقام دولت آلمان شخصاً در جریان یکی از عملیات‌های جستجو در شهر بوخوم حضور داشته است.

نیروهای امنیتی همچنان در شهرهای دورتموند، اسن، دویسبورگ، رکلینگ هاوزن و گلزن کرشن، قلیان‌خانه‌ها، کافه‌ها، مکان‌های شرط‌‌بندی و چا‌ی‌خانه‌ها را بازرسی کردند.

پولیس در جریان این عملیات‌ها یک تن را در شهر اسن بازداشت و همچنان مقداری دخانیات بدون پرداخت محصول گمرکی را کشف کرد.

اجرای قانون در برابر تبهکاران خانوادگی

سخنگوی وزارت داخله این ایالت گفته که هدف از عملیات جستجوی نیروهای امنیتی کشف موارد مشکوک پول‌شویی، عدم پرداخت مالیه و کار سیاه یا غیرقانونی بوده است. همچنان پولیس شهر اسن در صفحه تویتر‌اش نوشته که: «ما به طور مداوم جنایات و فعالیت‌های غیرقانونی را که از سوی افراد وابسته به "اعضای گروه تبهکار خانوادگی" انجام می‌شوند، مورد پیگرد قرار می‌دهیم.»

کارمندان گمرک، اداره‌های مالی و نظم شهری نیز در این علمیات تجسسی شرکت داشتند.

در پایان این عملیات صبح یک‌شنبه وزارت داخله ایالت نوردراین وستفالن در تویتر اعلام کرد که «این شب پیام مشخصی دارد: نزد ما قانون خانوادگی نه بلکه قانون دولتی اعتبار دارد.»

جزئیات این عملیات بزرگ قرار است در جریان امروز یکشنبه به وقت آلمان اعلام شود.

اقدامی در برابر گروه‌های مافیایی و جنایتکار خانوادگی

این نخستین عملیات پولیس آلمان در برابر سازمان‌های مافیایی و جنایت‌کار خانوادگی نیست. در آغاز ماه دسمبر نیز در جریان عملیات مشابهی بر علیه سازمان مافیایی ایتالیایی "ندرانگیتا" در آلمان و سایر کشورها حدود ۹۰ فرد مظنون بازداشت شدند. اتهام‌هایی که در برابر این افراد وارد شده تجارت مواد مخدر به ویژه کوکائین و پول‌شویی بوده اند. بر اساس معلمومات اداره‌های دولتی، تنها در ایالت نوردراین وستفالن در آن زمان به ارزش میلیاردها یورو دارایی به گونه موقت توقیف شد.

در ماه‌ها جولای و اگست سال گذشته میلادی پولیس عملیاتی را در برلین در برابر اعضای تبهکار یک خانواده بزرگ عرب انجام داد. نیروهای امنیتی خانه‌ها و محلات کار این افراد را مورد بازرسی قرار داده و چهار تن را بازداشت کردند. این عملیات پس از یک سوء ظن در مورد قاچاق مواد مخدر در مقیاس وسیع، صورت گرفت.

fab/cgn/na/is (dpa, bild.de)

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/%D8%B9%D9%85%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87-%D9%BE%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%B3-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%AA%DA%A9%D8%A7%D8%B1/a-47064782

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading