بازتاب نیوز

کمیسیون انتخابات: نتایج نهایی انتخابات پارلمانی ۹ ولایت به زودی اعلام می‌شود

٢٣ جدي ١٣٩٧ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید که این کمیسیون فیصله نهایی کمیسیون شکایات انتخاباتی را در خصوص نتایج ابتدایی انتخابات پارلمانی ۹ ولایت کشور دریافت کرده است و به زودی پس از بررسی‌های لازم، نتایج نهایی انتخابات پارلمانی این ولایت‌ها را اعلام می‌کند.

عبدالعزیز ابراهیمی، معاون سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات، روز یک‌شنبه ۲۳ جدی به ۸صبح گفت که فیصله کمیسیون شکایات انتخاباتی در پیوند به نتایج ابتدایی انتخابات پارلمانی ولایت‌های بامیان، دایکندی، جوزجان، لغمان، پروان، زابل، نیمروز، سمنگان و ارزگان روز یک‌شنبه، ۲۲ جدی به کمیسیون مستقل انتخابات رسیده است.

آقای ابراهیمی گفت که رهبری کمیسیون مستقل انتخابات فیصله کمیسیون شکایات انتخاباتی در این خصوص را مورد بررسی قرار می‌دهد و پس از تکمیل بررسی‌ها به زودی نتایج نهایی این ولایت‌ها را اعلام می‌کند.

کمیسیون شکایات انتخاباتی پیشتر اعلام کرده بود که نتایج انتخابات پارلمانی ۱۰ ولایت از سوی کمیسیون شکایات انتخاباتی نهایی و برای اعلام به کمیسیون مستقل انتخابات سپرده شده است.

علی‌رضا روحانی، دبیر و سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی، در صحبت با ۸صبح گفت که کار رسیده‌گی به شکایات مربوط به نتایج ابتدایی انتخابات پارلمانی در ۱۰ ولایت تکمیل شده است و این کمیسیون فیصله نهایی‌اش درباره انتخابات پارلمانی این ولایت‌ها را روز شنبه ۲۲ جدی به کمیسیون مستقل انتخابات سپرده است.

به گفته آقای روحانی، ولایت‌هایی که نتایج انتخابات پارلمانی آن‌ها نهایی شده است، شامل ولایت‌هایی می‌شود که نتایج ابتدایی آن‌ها از سوی کمیسیون مستقل انتخابات در دو مرحله نخست اعلام شده بود.

دبیر و سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی افزود که میان نتایج ابتدایی و نهایی انتخابات پارلمانی در این ولایت‌ها تفاوت جزئی به وجود آمده است.

این در حالی است که کمیسیون شکایات انتخاباتی پیشتر گفته بود که ممکن است نتایج انتخابات پارلمانی در بسیاری از حوزه‌های انتخاباتی در پی رسیده‌گی به شکایات مربوط به نتایج ابتدایی انتخابات، بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد تغییر کند.

براساس قانون انتخابات، پس از اعلام نتایج ابتدایی انتخابات، کمیسیون شکایات انتخاباتی در مدت یک ماه و چهار روز فهرست برنده‌گان انتخابات را نهایی می‌سازد و برای اعلام در اختیار کمیسیون مستقل انتخابات قرار می‌دهد.

لینک اصلی: https://8am.af/election-commission-final-results-of-9-provincial-parliamentary-elections-will-be-announced-soon/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading