بازتاب نیوز

دانش: به علت ضعف کاری کمیسیون‌های انتخاباتی اعتبار حکومت با سوال روبه‌رو شده‌است

٢٣ جدي ١٣٩٧ رادیو اروپای آزاد

معاون دوم رئیس جمهور می‌گوید که به علت ضعف کاری کمیسیون‌های انتخاباتی حیثیت و اعتبار حکومت با سوال رو به رو شده‌است.

سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور می‌گوید که کمیسیون های انتخاباتی از نهاد های است که نه تنها کار شان را درست انجام نداده بلکه درحق مردم جفا کرده اند.

آقای دانش با اشاره به تاخیر در اعلام نتایج انتخابات ولسی جرگه میگوید که ضعف کاری در کمیسیون های انتخاباتی اعتبار و حیثیت حکومت و مردم را زیر سوال برده است.

سرور دانش روز یکشنبه در نشست کمک های حقوقی کنگره ملی در کابل گفت که حکومت وحدت ملی به هدف جلوگیری از زیر پا شدن حقوق مردم ناگزیر به آوردن اصلاحات در این زمینه است.

او افزود:

"کمیسیون‌های انتخاباتی باید بدانند که کاسه صبر مردم لبریز شده و بیشتر از این نمی‌توانند کمزوری آنان را تحمل کنند. حالا مکلفیت حکومت وحدت ملی این است که اصلاحات همه جانبه را روی دست گیرد و دیگر از پامال شدن حقوق مردم جلوگیری کند."

وی گفت که اگر اقدامات در این زمینه صورت نگیرد، نتایج انتخابات آینده ریاست جمهوری بدتر از انتخابات گذشته ولسی جرگه خواهد بود.

آقای دانش هرچند در رابطه به اقدامات احتمالی چیزی نگفت اما پیش از این برخی منابع به رادیو آزادی گفته که با اعلان نتایج انتخابات ولسی جرگه در کمیسیون های انتخاباتی تغییرات لازم به میان خواهد آمد.

سفارت امریکا در کابل نیز دو روز پیش با نشر اعلامیه ای گفته است که با توجه به مشکلات تخنیکی در انتخابات ولسی جرگه در کمیسیون های انتخاباتی باید اصلاحات جدی به میان آید.

SEE ALSO:

کمیسیون انتخابات: کار اصلاحاتی این کمیسیون در ۴ بخش ادامه دارد

این انتقادها در حالی صورت میگیرد که کمیسیون مستقل انتخابات با گذشت نزدیک به سه ماه از انتخابات ولسی جرگه هنوز نیز نتوانسته است که نتایج نهایی را اعلام نماید.

در این حال ذبیح الله سادات معاون سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات در پاسخ به انتقادها میگوید که سیاسیون نباید با مطرح کردن انتقادها بر این کمیسیون فشار وارد کنند.

او افزود:

"تمام تلاش کمیسیون مستقل انتخابات این است که حق را به حقدار آن برساند و اگر چند روز تاخیر در این زمینه به میان میآید آن را به خیر مردم می‌دانیم. خواست ما از تمام سیاسیون این است که به استقلال کمیسیون انتخابات احترام بگذارند و بر کمیسیون بخاطر برآورده شدن اهداف شان و مسایل شخصی خود فشار وارد نکنند."

اما آقای سادات مشخص نساخت که کی ها و کدام سیاسیون میخواهند با وارد کردن فشارها بر کمیسیون های انتخاباتی خواست و اهداف خود را بر آنان تحمیل نمایند.

گزارش: نسیم شفق

لینک اصلی: https://da.azadiradio.com/a/29707334.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از رادیو اروپای آزاد

آخرین خبر ها:

Loading