بازتاب نیوز

در نشست سمرقند به حفظ ثبات و امنیت در افغانستان تاکید شد

٢٣ جدي ١٣٩٧ خبرگزاری یاش

خبرگزاری یاش: وزرای امور خارجه کشورهای آسیای میانه و هند بر عزم خود مبنی بر ادامه همکاری منطقه‌ای به ویژه در زمینه امنیت و حمایت از حفظ ثبات و امنیت در افغانستان، طی نشستی در سمرقند تاکید کردند.

این وزرای امور خارجه پس از نشستی که نخستین بار با حضور مقامات افغانستان در شهر سمرقند ازبکستان برگزار شد، طی بیانیه‌ای بر آمادگی خود جهت توسعه همکاری‌ جهت حل مشکلات منطقه، به‌ویژه برای حفظ ثبات و امنیت در افغانستان تاکید کردند.

در این بیانیه آمده است: «تمام اشکال تروریزم را محکوم و بر تقویت همکاری‌های خود در مبارزه با این پدیده به عنوان تهدید مشترک مردم و اقتصاد جهان تاکید می‌کنیم».

در این نشست همچنین گفته شد که توسعه پروژه‌های مشترک در راستای رشد اقتصادی کشورهای آسیای مرکزی بر مبنای حقوق برابر و احترام متقابل به منافع یکدیگر بسیار حائز اهمیت است.

این وزرای خارجه از حضور مقامات کابل برای نخستین بار در این نشست استقبال کرده و از بازسازی مجدد افغانستان و برقراری صلح، امنیت و ثبات پایدار در این کشور حمایت نمودند.

گفتنی است نشست وزرای امور خارجه کشورهای آسیای میانه و هند، با ابتکار دهلی نو در سال ۲۰۱۲ شکل گرفته و هر سال برگزار می‌شود.

این نشست امسال برای نخستین بار با حضور مقامات افغانستان طی روزهای ۱۲ و ۱۳ جنوری (امروز و روز گذشته) در شهر سمرقند ازبکستان برگزار شد.

لینک اصلی: https://yash.news/?p=28389

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری یاش

آخرین خبر ها:

Loading