بازتاب نیوز

بادغیس؛ ۱۰ عضو خارجی داعش کشته و ۴۰ عضو دیگر اسیر شدند

٢٣ جدي ١٣٩٧ خبرگزاری یاش

خبرگزاری یاش: عبدالغفور ملک‌زی، والی بادغیس می‌گوید که در حمله هوایی نیروهای ناتو به گروه‌های شورشی در این ولایت، ۲۸ جنگجوی مخالف مسلح دولت از جمله اعضای طالبان و گروه داعش کشته شدند.

والی بادغیس گفته است که در این حمله که شب گذشته (شنبه، ۲۲ جدی) در ولسوالی جوند این ولایت انجام شد، ۱۸ عضو گروه طالبان و ۱۰ عضو خارجی داعش کشته شده اند.

آقای ملک‌زی افزود، نیروهای خارجی در این عملیات حدود ۴۰ عضو گروه داعش را نیز با خود برده‌اند. البته در خبرنامه اداره ولایت بادغیس آمده است که این تعداد از اعضای داعش در این عملیات اسیر شده‌اند.

طالبان با انتشار خبرنامه‌ای این عملیات را تایید کرده و دولت افغانستان و نیروهای امریکایی را متهم به حمایت از نیروهای داعش کرده‌اند.

گروه طالبان مدعی شده‌اند که نیروهای خارجی و داخلی، منطقه‌ای را که این گروه اسیران داعش را محبوس کرده بودند مورد حمله قرار داده و ۴۰ داعشی را نجات داده و با خود برده‌اند.

وزارت دفاع نیز با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرده که در عملیات نیروهای امنیتی افغانستان در روستای چشمه شیرین ولسوالی جوند ولایت بادغیس، ۱۰ عضو گروه داعش کشته و ۱۶ تن دیگر آنان بازداشت شده‌اند.

خبرنامه می‌افزاید که در میان جنگجویان خارجی بازداشت شده، زنان و کودکان نیز وجود دارند.

لینک اصلی: https://yash.news/?p=28386

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری یاش

آخرین خبر ها:

Loading