بازتاب نیوز

حقیقت های حيرت انگيزى بعضى شركت هاى مطرح دنيا

٢٣ جدي ١٣٩٧ روزنامه اقتصادی وادصم

آيا ميدانستيد؟

كوكاكولا: كوكاكولا در نقاط مختلف دنيا علاقمند هاى زياد دارد اما در أوايل اين نوشابه از جمله نوشيدنى هاى خاص مردم امريكا به شمار میرفت. در جريان جنگ جهانى دوم عساکر امریکا روزانه یک بوتل کوک به یادی از وطن مینوشیدند. اما عساکر دیگر ممالک ، که در جنگ جهانی دوم دخیل بودند اجازۀ نوشیدن کوک را نداشتند، چراکه کوک ساخت امریکا بود. روزی جنرال امریکای ايسن هور یک بوتل کوک را به جنرال جورجى ژاكوف قمندان قشون سرخ فرستاد، و نوشيدنى مورد پسند جنرال ژاكوف قرار گرفت. جنرال جورجی تقاضای تهيه اين نوشيدنى امريكاى را به رنگ سفید نمود تا کسی نداند که وی کوک مینوشد.

اپل: در هنگام درخواست كمك از Siri در ظرف چند ثانيه به صدا ما پاسخ داده ميشود، همه به اين باور اند  صدا ما در Siri فقط به چند ثانيه محدود بوده و بعدا بين ميرود، نخير! اين صدا مستقيما به شركت اپل رفته تجزيه و تحليل شده و الى دو سال آنجا باقى ميماند.

گوگل: آیا کدام وقت تعجب کرده اید که نام گوگل از کجا گرفته شده؟ كلمه گوگل اسم تصادفى يا نام كدام شهر نيست. گوگل مشتق شده از کلمه گوگول ميباشد. گوگول در ریاضیات به معنی «یک عدد یک و صد صفر جلوی آن» است.

فيسبوك: پرطرفدار ترين شبكه اجتماعى ميان افغان ها! آیا میدانستید  دليل آبى بودن نشان و لوگوى فيسبوك چی است؟  مارك زاكربرگ مؤسس فيسبوك دچاریک نوع از مريضى کور رنگی ميباشد كه در اين مرض مارک رنگ های سرخ و سبز را دیده نمیتواند. آبی یگانه رنگ است که میتواند واضع ببیند.

لینک اصلی: http://dari.wadsam.com/%D8%AD%D9%82%DB%8C%D9%82%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AD%D9%8A%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%8A%D8%B2%D9%89-%D8%A8%D8%B9%D8%B6%D9%89-%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%AA-%D9%87%D8%A7%D9%89-%D9%85%D8%B7%D8%B1/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اقتصادی وادصم

آخرین خبر ها:

Loading