بازتاب نیوز

نقشۀ چارچوب طراحی شهری به امضا رسید

٢٣ جدي ١٣٩٧ آژانس افغان خبر

رییس جمهور غنی در جلسۀ شورای عالی توسعۀ شهری کتاب‌ها و نقشۀ چارچوب طراحی شهری را امضا نموده و به سرپرست شاروالی کابل سپرد.

به گزار ش افغان نیوز: محمد اشرف غنی، رییس جمهور کشور روز یک شنبه(23، جدی) در این جلسه با تاکید بر سبک معماری خاص و هماهنگ، گفت که باید پروژه های وزارت شهرسازی و اراضی به گونۀ بهتر تحت مدیریت قرار گیرند.

وی افزود که در اعمار ساختمان‌ها، باید از مواد داخلی و محلی استفاده صورت گیرد تا اشتغال‌زایی بیشتر گردد و اقتصاد مردم رونق یابد و همچنان به اولویت‌بندی پروژه ها، مدیریت خطرات، مقاومت ساختمان و جلوگیری از تاثیرات اقلیمی در امور ساختمانی، توجه شود.

رئیس‌جمهور کشور بر تعیین کود زلزله برای مقاومت بیشتر ساختمان‌ها در برابر زلزله، داشتن نقشۀ خاک به‌منظور مقاومت زمین و نوع مواد قابل استفاده در اعمار ساختمان‌ها تاکید ورزید.

آقای غنی با بیان اینکه دولت شریک سکتور خصوصی است، گفت که مشکلات فراراه سکتور خصوصی به خاطر سرمایه‌گذاری در املاک دولتی برداشته شود و مرکز دیزاین در وزارت شهرسازی و اراضی ایجاد گردد.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد که روی ساختار وزارت شهرسازی و اراضی بحث‌های بیشتر صورت گیرد تا یک ساختار مفید و موثر برای وزارت مذکور ایجاد شود.

در اخیر جلسه، رئیس‌جمهور غنی کتاب‌ها و نقشۀ چارچوب طراحی شهری را امضا نموده و به سرپرست شاروالی کابل سپرد.

مصالح ساختمانی به مواد و مصالحی گفته می شود که در صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند. این مصالح به دو صورت طبیعی و مصنوعی به کار می روند و دارای خواصی نظیر استحکام و مقاومت بالا، سهولت استفاده و زیبایی می باشند.

لینک اصلی: http://afghannews.af/%D9%86%D9%82%D8%B4%DB%80-%DA%86%D8%A7%D8%B1%DA%86%D9%88%D8%A8-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85%D8%B6%D8%A7-%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آژانس افغان خبر

آخرین خبر ها:

Loading