بازتاب نیوز

زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان به چین رفت

٢٤ جدي ١٣٩٧ هشدار - رسانه تحقیقی

دفتر مطبوعاتی وزارت خارجه امریکا گفته است که زلمی‌ خلیلزاد برای گفت‌وگوهای صلح افغانستان به بیجینگ پایتخت چین رفته است.

در خبرنامه‌ای که امروز دوشنبه(۲۴جدی) از سوی وزارت خارجه امریکا به نشر رسیده، آمده است که در این سفر آقای خلیلزاد با نمایندگان حکومت چین در مورد صلح و پایان بحران در افغانستان بحث و گفت‌وگو می‌کند.

وزارت خارجه امریکا هم‌چنان گفته است که کشور چین نفش بسیار مهم در پروسه صلح افغانستان دارد و آقای خلیلزاد در این دیدار تلاش می‌کند، توجه چین را برای کار مشترک جلب کند.

دو روز قبل نیز آقای خلیلزاد به هند رفته بود و با مقام‌های این کشور در مورد صلح افغانستان بحث و تبادل نظر کرده است.

دفتر مطبوعاتی وزارت خارجه امریکا همچنان گفته است که آقای خلیلزاد قبل از سفر به چین با حمدالله محب، مشاور شورای امنیت ملی افغانستان نیز دیدار کرده و در مورد صلح بحث و تبادل نظر کرده است.

زلمی‌خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان به روز چهارشنبه هفته قبل چهارمین سفر خود را به هند، چین، پاکستان و افغانستان آغاز کرده است.

این درحالی است که یک ماه قبل نیز آقای خلیلزاد به چندین کشور در جنوب آسیا، خاور میانه و آسیای میانه به شمول روسیه سفر کرده و در مورد گفت‌وگوهای صلح افغانستان رای زنی کرده بود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا، دست‌کم چهارماه قبل آقای خلیلزاد را به عنون نماینده ویژه وزارت خارجه این کشور برای صلح افغانستان تعیین کرد. آقای خلیلزاد پس از گماشته شدن به این پست تا حال سه بار از افغانستان و کشورهای منطقه دیدار کرده است و هم‌چنان تا حال سه بار نیز با نمایندگان طالبان دیدار و گفت‌وگو کرده است.

لینک اصلی: https://www.hushdar.com/1397/10/24/4228/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از هشدار - رسانه تحقیقی

آخرین خبر ها:

Loading