بازتاب نیوز

وزارت داخله به پولیس: وقت پولیس نباید در پاک‌کاری آشغال و کثافت افراد جنایت‌پیشه ضایع شود

٢٤ جدي ١٣٩٧ هشدار - رسانه تحقیقی

وزارت داخله به نیروهای پولیس هدایت داده که به مالکان موترهای شیشه سیاه دستور بدهند تا خودشان شیشه‌های موتر خود را پاک کنند.

وزارت داخله با نشر خبرنامه‌ای گفته است: “هدایت به پولیس با وقار افغانستان! وقتی موتر شیشه سیاه و فلم دار را توقف می‌دهید، به راننده و مالک آن امر کنید تا شیشه های موتر خود را با دستان خود پاک کند و آشغال آن را در داخل موتر خود انتقال دهد”.

در خبرنامه آمده است که انرژی و نیروی سربازان پولیس نباید در پاک کاری آشغال و کثافت افراد قانون شکن، زورگو و جنایت پیشه ضایع گردد. وزارت داخله تاکید کرده است که نیروهای پولیس صلاحیت بازداشت و تیراندازی را دارند.

این در حالی است که از صبح روز گذشته تا کنون، روند پاک‌کاری شیشه‌های سیاه موترها در شهر کابل آغاز شده است.

از سوی هم، نفیسه عظیمی عضو مجلس نمایندگان در نشست امروز این مجلس گفت که وزارت داخله حق ندارد موترهای شیشه سیاه اعضای پارلمان را توقف دهد.

او گفت: “وزارت داخله حق ندارد موتر اعضای پارلمان را متوقف کرده و با ما اهانت کند، ما در مجلس هیات اداری دارم، امنیت داریم و هر اداره باید از مراجع خودش با آنها برخور شود. امرالله صالح باید از پارلمان رای اعتماد بگیرد، چطور جرئت می‌کنند که به نمایندگان مجلس با این کارشان توهین کنند.”

به باور شهروندان و شماری از مسئولین دولتی، بیشتر جرایم در ولایت کابل با استفاده از موترهای شیشه سیاه صورت می گیرد و پشت این کارها شماری از نمایندگان مجلس نیز قرار دارند.

لینک اصلی: https://www.hushdar.com/1397/10/24/4227/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از هشدار - رسانه تحقیقی

آخرین خبر ها:

Loading