بازتاب نیوز

کشف بیش از صد تُن مواد انفجاری و مواد مخدر در لوگر

٢٤ جدي ١٣٩٧ پایگاه خبری پیام آفتاب

وزارت امور داخله اعلام کرد که نیروهای قطعه خاص پولیس، در یک رشته عملیات ویژه، یک مخفیگاه بزرگ مواد انفجاری و مواد مخدر را کشف کرده‌اند.

این عملیات در منطقه غوگیز ولسوالی ازره ولایت لوگر انجام شده و مخفیگاه مذکور مربوط به گروه طالبان است.

این وزارت روز یکشنبه ۲۳ جدی با نشر خبرنامه‌ای نوشته‌است که در مخفیگاه مذکور، جنگ‌افزار و مواد مخدر انبار شده بود که شامل یک میل اسلحه ۸۲ ملی متری، یک میل دهشکه، یک میل ماشیندار، دو میل تفنگچه، چهار فیر مرمی راکت طیاره، ۵ فیر مرمی راکت، ده‌ها فیرمرمی دهشکه و پیکا، ۵۰ هزار کیلوگرام امونیم نایتریت و ۵۳ هزار کیلوگرام چرس کشف و منهدم شده‌است.

وزارت امور داخله همچنین نوشته‌است که در پیوند به این رویداد سه مظنون نیز توسط نیروهای قطعه خاص پولیس دستگیر شده‌است.

نیروهای قطعه خاص پولیس، عملیاتی دیگری را در مربوطات ولسوالی قلعه زال ولایت کندز، راه اندازی کردند که در نتیجه آن ۱۴ تروریست گروه طالبان کشته و ۱۸ تن دیگر زخمی شده‌اند.

وزارت امور داخله همچنین در خبرنامه‌ای جداگانه نوشته‌است که نیروهای امنیتی و دفاعی در روستای ناامن ولسوالی پرچمن ولایت فراه، دو قومندان محلی تروریست های طالبان به نام‌های قاری عبدالله و ملا سید آقا کشتند.

در این عملیات، ۱۰ شورشی دیگر وابسته به گروه طالبان کشته و ۹ دیگر زخمی شدند. ۴ موتر و مقداری جنگ‌افزار این گروه نیز تخریب و از بین برده شده‌است.

وزارت امور داخله می‌گوید که تااکنون چندین روستای ولسوالی پرچمن به گونه کامل از وجود گروه تروریستی تصفیه شده و عملیات ضد تروریستی در نقاط ناامن ادامه دارد.

لینک اصلی: http://www.payam-aftab.com/fa/doc/news/87688/%DA%A9%D8%B4%D9%81-%D8%A8%DB%8C%D8%B4-%D8%B5%D8%AF-%D8%AA-%D9%86-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D9%86%D9%81%D8%AC%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%AF%D8%B1-%D9%84%D9%88%DA%AF%D8%B1

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پایگاه خبری پیام آفتاب

آخرین خبر ها:

Loading