بازتاب نیوز

اقدامات امرالله صالح یک حرکت نمایشی است

٢٤ جدي ١٣٩٧ آژانس افغان خبر

شماری از نمایندگان مجلس مدعی اند که ناامنی در ولایات و تخریب سرک ها در شاهراه های کشور نشان می دهد که اقدامات اخیر وزیر امور داخله یک حرکت نمایشی می باشد.

به گزارش افغان نیوز: انجنیر نفیسه عظمی نماینده مردم غزنی در پارلمان کشور، امروز دو شنبه(24، جدی) با ابراز نگرانی گفت؛ اقدامات وزارت امور داخله غیر قانونی است و اگر واقعاً امرالله صالح در تامین امنیت تلاش می کند؛ راه قره باغ، جاغوری و مالستان دو ماه میشسود مسدود است چرا باز نمی کنند؟ از سوی هم صدها قمار خانه و قلیون خانه در کابل و دیگر شهرها فعالیت می کنند اما وزارت امور داخله هیچ گونه توجه ندارد.

در همین حال، محمد علی اخلاقی نماینده مردم غزنی در پارلمان گفت: با اینکه صدها تن از نیروهای امنیتی در مسیر شاهراه کابل – قندهار مسئول تامین امنیت را دارند اما جاده از سوی گروه طالبان تخریب شده است.

مولوی موحد عضو دیگر مجلس نمایندگان گفت: اقدامات اخیر وزیر امور داخله یک حرکت نمایشی است و هر کسی که در این مقام گماشته میشود در روزهای نخست کاری اش تلاش می کند تا اعتماد مردم را جلب کند. درحالیکه وضعیت امنیتی در ولایت نورستان خراب است و هیچ توجه برای بهبود ان از سوی وزارت امور داخله و دفاع صورت نمی گیرند.

از سوی هم، لالی حمیدزی نماینده مردم قندهار در پارلمان کشور اظهار داشت: افراد برجسته در ولایت های کشور، مخصوصا در ولایت قندهار ترور شوند اما نیروهای امنیتی هیچ توجه به آن ندارند و کسانی که در این رابطه دستگیر میشوند از سوی امنیت ملی رها می گردد.

این درحالی است که به تازه‎گی رییس جمهور بجای دوازده تن از مقام‎های وزارت امور داخله، چهره‎های تازه را معرفی کرده است و نیز معاونیت نخست را در این وزارت، ایجاد کرده است.

لینک اصلی: http://afghannews.af/%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D8%B5%D8%A7%D9%84%D8%AD-%DB%8C%DA%A9-%D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آژانس افغان خبر

آخرین خبر ها:

Loading